5000-6500 TL sistem önerisi

Bütçe
6500

phyda

Kilopat
İyi forumlar...

Kişisel bilgisayarım zamanın azizliği sayesinde çalışabilirliğini yitirdi. Haliyle yeni bir bilgisayar alma kararı aldım. Lakin en son 7 yıl önce PC topladığım için yeni teknolojilerden bihaber bulunmaktayım. 2 haftadır forum forum dolaşıp insanların bu bütçe ile nelere sahip olabildiklerine bakıyorum. Fakat doların 4. çeyrek de aniden yükselişte bulunmasıyla benim hesap diğerlerinin hesabına uymuyor. Sizden ricam bana 5000-6500 TL bandına alabileceğim en verimli PC'yi önermeniz. Herhangi bir marka takıntım yok ancak SSD ve RAM'i adını daha önce duymadığım markalardan alıp elimde kalmasını istemiyorum. Eğer bütçem SSD alabilmek için yetersiz kalırsa bu açığı bir sonraki aylarda kapatabilirim. Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Elimde Thermaltake'ın 500W lık PSU'su var yeni bir PSU almak yerine işlemciye daha fazla nasıl bir yatırım yapabiliriz hocam?
@PanzerTR'nin sistemini tercih edeceksen i5 10400F alabilirsin.
Benim sistemimi tercih edeceksen Ryzen 5 3500X alabilirsin.
Ancak 500W PSU yeter mi bilmiyorum.

Elimde

Elimde Thermaltake'ın 500W'lık PSU'su var yeni bir PSU almak yerine işlemciye daha fazla nasıl bir yatırım yapabiliriz hocam.

Tabii ki. Hatta kartı 2060 bile yapabiliriz.
3100+S2H kullanırız kalan parçalar zaten aynı kalır. 2060 Palit takabiliriz.
Ama bu kadar fark olmasın derseniz yapıştırın 10400F işlemciyi sıkıntı çıkmaz. :)

Öyle demeyin hocam. Adata'nın da SanDisk'in de sorunlu ürünleri var.

Plus, 650, 630...

Elbette var ben o yüzden şu eklemeyi yaptım "...ikisi de güvenilir kaliteli markaların kaliteli modelleri."

Modeli ne hocam. 12V kanalından kaç W verdiğine bakmak lazım.
Thermaltake TR2 S 500w 80+ Güç Kaynağı (TRS-0500NPCWEU-2): Amazon.com.tr bu modeldi. Baya önceden almıştım. 12V kanalından 420W veriyor.
Benim sistemimi tercih edeceksen Ryzen 5 3500X alabilirsin.
Amd ye pek sıcak bakmıyorum. Çok uzun bir süre FX-8350 kullandım. Temizlemek başlı başına benim için bir problemdi. Her termal yenilemek istediğimde işlemci fana yapışık bir şekilde elimde kalıyordu. O yüzden pek amd Cpu taraftarı değilim. Ama yeni nesil Cpu ları nasıldır bilmiyorum. Genede benim için şu vakitte önemli olan Fiyat/Performans olayı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı