5000-7000 TL monitör önerisi

Teşekkürler hocam. Aklımda bir soru var acaba 2K IPS 144Hz bir monitör alsam PS5 için az mı gelir? 60Hz 4K bir monitöre neden ihtiyaç var acaba?

2K 144 Hz PS5 için az gelmez. Daha uzun vadede işine yarar. Çoğu oyuncu PS5'te hard FPS oyunu oynamıyor. Yüksek Hz bu yüzden ikinci plan olabiliyor veya AAA oyun değil sıf FPS oyunu, yarış oyunu oynayacak kişiler yüksek Hz tercihinde bulunuyor. Gördüğüm ve duyduğum PS5 kullancıları 120 Hz yetiyor diyorlardı. Bu senin kullanımınla alakalı bir durum.
4K 60 Hz monitör yüksek çözünürlükte yine akıcı bir görüntü sunacak. Yüksek çözünürlük önemli bir faktör. PS5 güçlü bir alet sonuçta.

2K 144 Hz PS5 için az gelmez. Daha uzun vadede işine yarar. Çoğu oyuncu PS5'te hard FPS oyunu oynamıyor. Yüksek Hz bu yüzden ikinci plan olabiliyor veya AAA oyun değil sıf FPS oyunu, yarış oyunu oynayacak kişiler yüksek Hz tercihinde bulunuyor. Gördüğüm ve duyduğum PS5 kullancıları 120 Hz yetiyor diyorlardı. Bu senin kullanımınla alakalı bir durum.
4K 60 Hz monitör yüksek çözünürlükte yine akıcı bir görüntü sunacak. Yüksek çözünürlük önemli bir faktör. PS5 güçlü bir alet sonuçta.
Teşekkür ederim. Aslında karma bir kullanım yapacağım için 2K 144 Hz li bir model de olabilir. Bütçeyi bir tık aşabilirim sorun olmaz. Bu kapsamda önerebileceğiniz bir model var mıdır?

Teşekkür ederim. Aslında Karma bir kullanım yapacağım için 2K 144 Hzli bir model de olabilir. Bütçeyi bir tık aşabilirim sorun olmaz. Bu kapsamda önerebileceğiniz bir model var mıdır?

31 inç büyük gelmezse önerimdir.

ürün çok güzel ama malesef yerim biraz sınırlı 27 inch alanım için daha uygun olacaktır.

ürün çok güzel ama malesef yerim biraz sınırlı 27 inch alanım için daha uygun olacaktır.
şu monitör iyi midir acaba?

Ürün çok güzel ama maalesef yerim biraz sınırlı 27 inch alanım için daha uygun olacaktır.

LG tercih edilebilir. Bu modelinde NanoIPS yok. Fast bir panele sahip değil.
Genel özellikleri olarak beklentiyi karşılayan bir monitör. Renk dengesine dikkat eden kullanıcılar pek LG beğenmiyor. Belki buna dikkat edilebilir. Tabii her monitörde belli eleştiriler var. Gönlüne yattıysa seni üzmez diye düşünüyorum.

LG tercih edilebilir. Bu modelinde NanoIPS yok. Fast bir panele sahip değil.
Genel özellikleri olarak beklentiyi karşılayan bir monitör. Renk dengesine dikkat eden kullanıcılar pek LG beğenmiyor. Belki buna dikkat edilebilir. Tabii her monitörde belli eleştiriler var. Gönlüne yattıysa seni üzmez diye düşünüyorum.
doğru sanırım bir modeli var ama onun da fiyatı 10k.

Hocam açıkçası çok fazla kafam karıştı. Bütçeyi çok sarsmadan kalitesi iyi sayılan bir ekran varsa önerirseniz onu da incelemek isterim.

Doğru sanırım bir modeli var ama onun da fiyatı 10k.

Hocam açıkçası çok fazla kafam karıştı. Bütçeyi çok sarsmadan kalitesi iyi sayılan bir ekran varsa önerirseniz onu da incelemek isterim.

Birçok insan aynı sorunu yaşıyor. Bir monitörün eksi ve artılarını ne zaman konuşmaya girsek kafa karışıyor. Fakat kusursuz monitör yok. Bunu bilerek seçim yapmalısınız.
Bu baktığın model çoğu LG'ye göre daha sağlam.
Yakın zamanda @G3BEN arkadaşımız aldı bu baktığın monitörü. Dilersen sana yardımcı olabilir.

@Saint Lucia hocam aşağıdaki ürünü PS5 için çok öneriyorlar. Bu konuda fikriniz var mı?

Bu parayı hak ediyor mu acaba?

Evet değer. Sağlam monitördür. Gigabyte ile ilgili çok sorun duymadık. Kağıt üzerindeki özellikleri epey sağlam. Konsol için 4K'da 120Hz desteği var.

Tekrar Merhaba,

Burada öyle bir kararsızlığa düştüm ki muhtemelen yılbaşı gelmeden monitör alamayacağım.

Gigabyte modeli 12.5 k olduğu için biraz bütçemi zorluyor açıkçası.

LG27GP850 modeli 10 k ve bunda da değer mi diye düşünüyorum.

Son olarak amazonda satılan LG27GL83A-B modeli var. Bunun fiyatı daha uygun ama tatmin eder mi emin değilim.

Bütçeyi çok zorlamadan 2K IPS 144hz başka alternatif var mı acaba ne yapacağımı şaşırdım cidden.

Yeni konular

Geri
Yukarı