5000-7000 TL telefon önerisi

Mi 10 t ile karşılaştırsak kim yener.

Lütfen vaktiniz varsa yazın fikirleriniz önemsiyorum.

Merhaba arkadaşlar. Anneme telefon alacağız ve birkaç isteğimiz var. Bu isteklerin dışına çıkmadan güzel bir telefon önerebilir misiniz?

İsteklerim:
-Ekranının geniş olması.
-4000MAH veya üstü.
-Snapdragon olması iyi olur ama önerilerinize açığım veyahut Kirin.
-Kamera 4K olsun.
-Marka olarak Huawei, Samsung, Apple, Xiaomi gibi düşündük.

Sizce hangi telefonu almalıyız?
Kameraya önem veriyorsan Huawei Leica lensli modellere bakmalısın.

Kameraya önem veriyorsan Huawei leica lensli modellere bakmalısın.

Şu an var Huawei ve gerçekten güzel fotolar çekiliyor. Ama Google yok deyince ondan soğudum.
S20 kamerası 8K aslında hiçbir yerde açamazsın ama olsun iyi belki bir 20 seneye açarız. S20 de ekran çözünürlüğü nedir?

O zaman ben hakkımı S20 tarafından kullanacağım. iPhone istememin nedeni olan iPhone hızlı bir şekilde eskimesinden ve şarj cihazının çıkmamasından iPhone almayı düşünmüyorum.

Hocam IPhone'lar genellikle uzun ömürleri yüzünden tercih edilir. 3 yıllık telefonları bile hala çoğu telefona kafa tutuyor. Yazılım konusunda ise iOS bir zirve noktasıdır.

Batarya ise IPhone'ların en düşük olduğu taraf olsa bile IPhone'lar zaten çok az pil tüketiyor.
iPhone bir adı çıkmış sadece bunu için bin TL ödüyorsun.

Hocam şarjın uzun gitmesi sadece MAh'e bağlı değildir.

Yazılım konusunda, güç konusunda, kamera konusunda IPhone'lar çok iyidir.

Yazılım konusunda iOS olduğu için açıklama gereği duymuyorum.
Güç konusunda dediğim gibi 3 yıllık telefonları yeni telefonlara kafa tutuyor. Hem az ısınıyorlar hem de çok güçlüler.

Kamera konusunda ise ben bile IPhone'un kamera konusunda çok iyi olduğunu biliyorum.

Kullanıcılarını Samsung gibi pazarlama hilesi ile kandırmaya çalışmıyorlar.
108 MP kamera koyup bak kameramız iyi demiyorlar.

Genellikle cihazlarının en büyük eksisi ekran ve batarya oluyor ama ikisi de sandığınız kadar kötü değil. Yeni cihazlarında bu sorunlarda yok zaten.

Mi 10T'nin rezalet MIUI'ını tattıktan sonra bunu anlayabilirsiniz.

Ben hayatımda hiç Iphone kullanmadım ancak IOS işletim sisteminin Android'e göre çok kaliteli olduğunun farkındayım. Çünkü örnek vermek gerekirse, Samsung'un en üst seviye telefonları bile en fazla 2 güncelleme falan alıyor. Ama Iphone cephesinde öyle değil duyduğuma göre Iphone 7 bile güncelleme almış ki kaç senelik telefon. Bu kadar uzun süre kullanıma rağmen hala eski telefonlarına güncelleme getirmesi IOS'nin bence kalite farkındadır diye düşünüyorum. Şuan da Note 7 FE kullanıyorum 3.5 senedir bataryası bitti günde 2-3 kere şarj ediyorum. Durumumu düzeltirsem eğer bende Iphone'a geçmeyi düşünüyorum ve tavsiye de edebilirim.

Geri
Yukarı