5000₺ civarı iş bilgisayarı önerisi

Bütçe
5000 ₺

MANSORYN

Hectopat
Daha fazla  
Excel tarzı programlar ve muhasebe programları için laptop önerir misiniz? Şu an kullanılan bilgisayar 8 GB RAM GT630M ve Intel i5 3210M var eski bir bilgisayar olduğu için değistirmek istiyorum. Hiçbir şekilde oyun oynanmayacak sadece iş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Excel tarzı programlar ve muhasebe programları için laptop önerir misiniz? Şu an kullanılan bilgisayar 8 GB RAM GT630M ve Intel i5 3210M var eski bir bilgisayar olduğu için değistirmek istiyorum. Hiçbir şekilde oyun oynanmayacak sadece iş.
Laptop ; https://www.google.com/aclk?sa=l&ai...hUKEwjO8sL_1ajuAhXpsosKHR2GD90Qww8IhwQ&adurl=
masaüstü:Sinerji Orion Intel Core i3 9100F 8GB 256GB SSD RX5500 XT not: psu değişmeden almayın. İşlemcide 10100f önerimdir fakat iş için 9100f de gayet iş görür.

Biraz bütçenin üzerinde ama iyi laptop, az önce gördüm. 12 GB Ram ve Ryzen 5 3500u'ya göre malum piyasada çok iyi fiyat bandında bence. Bu fiyata 4 GB Ram'den 1366x768'lik çözünürlükte laptoplar oluyor genelde.

Son düzenleme:
R3 4300U varken neden hâlâ R5 3500U öneriliyor, sebebini merak ediyorum. Kişisel algılamayın, öneren arkadaşlar oluyor da sürekli. Merak konusu benim için.

Öyle özel bir nedeni yok. Konu sahibi bilgisayarının RAM'ini belirtince bari az önce gördüğüm laptopu yazayım da belki alternatif olur kendisine diye. Açıkçası laptoplarda Ryzen işlemciler nasıldır iyi midir kötü müdür çok bilmiyorum.

Geri
Yukarı