5000₺ monitörsüz ve ekran kartsız sistem toplama

Inanckilic

Hectopat
Yer
İstanbul/Küçükçekmece
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi elimdeki sistemi satıp ekran kartı hariç ve monitör olmadan sistem toplamak istiyorum, bütçe 5000₺. İdarelik köşeye ayırdığım bütçeyle dandik bir ekran kartı alacağım.

Ram olarak sonradan 1 adet daha aynısından alırsın.
SSD veya HDD ekleyebilirsin.

Edit : Önerdiği sistemde PSU ve kasa olmayanların bu sisteme kızgın atması çok komik.

Ekran kartlı versiyonu;

i5 10400F.

GTX 1650.

B460M PRO.

16 GB RAM 3600 MHz.

250 GB SSD.

Toplam; 5049.

Ekran kartsız versiyonu;

i5 10600K.

B460M PRO.

500 GB SSD.

32 GB RAM.

Toplam; 4800.

Hocam size yanlışlıkla üzgün bırakmışım diye sizde hemen bana üzgün bırakmışsınız da; önerdiğim 2 sistemde mükemmel. Yani bir sorun varsa söyleyin, öylesine üzgün atmayın.@Uagecekondu

Hocam AMD mi olsun Intel mi? Ona karar verirseniz ona göre bir sistem önerisi yapabiliriz diye düşünüyorum.

Ekran kartlı versiyonu;

i5 10400F.

GTX 1650.

B460M PRO.

250 GB SSD.

Toplam; 5049.

Ekran kartsız versiyonu;

i5 10600K.

B460M PRO.

500 GB SSD.

32 GB RAM.

Toplam; 4800.

Hocam güç kaynağını nereden alacak arkadaş onu göremiyorum da. Bir de verdiğiniz parçaların linklerini de koyarsanız çok iyi olur. B460 anakarttan kaç tane marka var hangisi olduğunu nasıl anlayalım.

RAM olarak sonradan 1 adet daha aynısından alırsın.
SSD veya HDD ekleyebilirsin.

8 GB RAM mi? Ve bu bütçeye? üstelik ekran kartsız bütçeye. Kendini geliştirin lütfen bu konularda.

8 GB RAM mi? Ve bu bütçeye? üstelik ekran kartsız bütçeye. Kendini geliştirin lütfen bu konularda.

Hocam ekran kartı dandik bir şey alacakmış. Bu sayede ileride ekran kartları ucuzlayınca daha az ödeyerek iyi bir ekran kartı alır. Benim kendimi geliştirmem yerine siz okumayı öğrenin.
8 GB RAM yaparak işlemciyi, anakartı vb. yükselttim. Sisteme ileride 8 GB daha RAM takabilir ama işlemciyi değiştirmek bu kadar kolay olmayacak. Bu sistem APU değil sanırım konu sahibinin mesajını okumadınız.

Lütfen kendinizi geliştirin.
Ekran kartlı versiyonu;

i5 10400F.

GTX 1650.

B460M PRO.

16 GB RAM 3600 MHz.

250 GB SSD.

Toplam; 5049.

Ekran kartsız versiyonu;

i5 10600K.

B460M PRO.

500 GB SSD.

32 GB RAM.

Toplam; 4800.

Hocam size yanlışlıkla üzgün bırakmışım diye sizde hemen bana üzgün bırakmışsınız da; önerdiğim 2 sistemde mükemmel. Yani bir sorun varsa söyleyin, öylesine üzgün atmayın.@Uagecekondu

500GB SSD yazmış ya! 🤣 Hangi marka? Elma mı Armut mu?
Ya gidip kronik sorunlu bir SSD alırsa?
Bana kendini geliştir diyene bak.
Adamın önerdiği sistemde PSU bile yok.
Nereden güç alacak?
İman gücüyle mi çalışacak bu bilgisayar ?

Hocam ekran kartı dandik bir şey alacakmış. Bu sayede ileride ekran kartları ucuzlayınca daha az ödeyerek iyi bir ekran kartı alır. Benim kendimi geliştirmem yerine siz okumayı öğrenin.
8 GB RAM yaparak işlemciyi, anakartı vb. yükselttim. Sisteme ileride 8 GB daha RAM takabilir ama işlemciyi değiştirmek bu kadar kolay olmayacak. Bu sistem APU değil sanırım konu sahibinin mesajını okumadınız.

lütfen kendinizi geliştirin.

500GB SSD yazmış ya! 🤣 hangi marka? Elma mı armut mu?
Ya gidip kronik sorunlu bir SSD alırsa?
Bana kendini geliştir diyene bak!

Burada parça önerisi yapıyorum, marka önerisi değil.

Geri
Yukarı