5000 TL 240 Hz monitör önerisi

Bütçe
5000
Arkadaşlar tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın fakat alacağım AOC monitör (AOC 24" 24G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA) mprt tepkime 1ms GTG tepkime 4ms fakat lenovo legion 27 inç olan monitör (Lenovo Legion Y27-30 Monitör) mprt tepkime 0.5 ms GTG tepkime 1ms sizce hangisi daha mantıklı bunu daha önce göz önünde bulundurmamıştım.
Sizce hangisini almak daha mantıklı bunu da göz önünde bulunduracak olursak
1ms ile 4ms tepki süresi arasındaki farkı profesyonel bir oyuncu olmadıktan sonra anlamanız çok zor hocam. Bunlar satış stratejisi. Siz ms değerine göre değil, büyüklüğe göre kıyaslarsanız daha iyi olur.

27 inç 24 inç 27 inç daha büyük olduğu için görüntü kalitesi düşer mi dersiniz
Görüntü kalitesi düşmez fakat piksellerin boyutu artacağı ve yakından bakacağın için 24 inçe göre bir tık daha kötü olur. 27 inç monitörden 24 inç monitörde test etmek için geçiş yaptığımda aradaki görüntü farkı biraz anlaşılıyor fakat ekran boyutu gerçekten küçük geliyor.

Görüntü kalitesi düşmez fakat piksellerin boyutu artacağı ve yakından bakacağın için 24 inçe göre bir tık daha kötü olur. 27 inç monitörden 24 inç monitörde test etmek için geçiş yaptığımda aradaki görüntü farkı biraz anlaşılıyor fakat ekran boyutu gerçekten küçük geliyor.
sizce bu ms farklarını da göz önünde bulundurursak hangisini almak mantıklı olur

sizce bu ms farklarını da göz önünde bulundurursak hangisini almak mantıklı olur
Ben gözüm alıştığı için monitör alacağım zaman 27 inç alırım fakat bu kişiden kişiye değişir. İkisinin de birbirinden iyi özellik farkları var. Özellikleri göz önünde bulundurmadan boyutuna göre almanızı öneririm. Hemen hemen aynı ve kaliteli özellikler var.

Ben gözüm alıştığı için monitör alacağım zaman 27 inç alırım fakat bu kişiden kişiye değişir. İkisinin de birbirinden iyi özellik farkları var. Özellikleri göz önünde bulundurmadan boyutuna göre almanızı öneririm. Hemen hemen aynı ve kaliteli özellikler var.
şu ms olayı kafama takıldı neden ikisi de 1ms olmak yerine biri 4 ms ki gtg de önemli bir detay değil mi

Yeni konular

Geri
Yukarı