5000 TL All Mountain Bisiklet Tavsiyesi

Dolar - Euro tarihi rekorlarını kırdığı ve bisiklete tonla vergi geldiği şu günlerde 5.000TL gibi aslında çok büyük sayılabilecek bir paraya maalesef Full Süspansiyon, isteklerini karşılayacak doğru düzgün bir bisikleti sıfır olarak alamazsın. Ancak ve ancak ikinci el temiz bulabilirsin.

Scott Spark 760 olabilir, kadrosu gerçekten çok hoş. İkinci el vardır mutlaka.

Mesela Cube marka şöyle bir bisiklet de düşünülebilir. Üzerindeki maşaya bile tek başına 2000'e yakın para vermek zorunda kalırsın sıfır düşünürsen; Cube Sting HPA120 Full Süspansiyon 29er - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 566650787
İlanda hub sesi var derken ne demek istemiş ve lastikleri tubelessa geçirmek ne kadar tutar?

Hub sesi arka göbekteki tırnakların çıkarmış olduğu ses, pedal sabitken arka tekerlek döndüğü vakit ortaya çıkan ses kısacası. İlandaki bisiklet tubeless mı bilmiyorum ancak eğer ki değilse; 2 çift lastik ve 2 adet sibop başı ile halledilebiliyor. Tubeless dönüşüm uçları iki tanesi 20TL falan tutar ortalama. Lastiğin fiyatı ise nasıl bir ürün baktığına bağlı.
Bu görsel daha iyi anlatıyor, soldaki tırnaklar sağdaki yuvalara tutunuyor, eğer ters istikamet çekerse "Çarkıfelek" programında olduğu gibi ses çıkarıyor :)

p4pb9859044.jpg

carkifelek.jpg

Hub sesi arka göbekteki tırnakların çıkarmış olduğu ses, pedal sabitken arka tekerlek döndüğü vakit ortaya çıkan ses kısacası. İlandaki bisiklet tubeless mı bilmiyorum ancak eğer ki değilse; 2 çift lastik ve 2 adet sibop başı ile halledilebiliyor. Tubeless dönüşüm uçları iki tanesi 20TL falan tutar ortalama. Lastiğin fiyatı ise nasıl bir ürün baktığına bağlı.
Bu görsel daha iyi anlatıyor, soldaki tırnaklar sağdaki yuvalara tutunuyor, eğer ters istikamet çekerse "Çarkıfelek" programında olduğu gibi ses çıkarıyor :)

Eki Görüntüle 299780

Eki Görüntüle 299781
Peki 5000 Tl bütçeyle sıfır hardtail alsam ne alabilirim? 1x11 vites istiyorum kesinlikle ve Sram olursa daha iyi olur. Nedense bu firmaya karşı hep bir sempatim olmuştur. Yada vitese bakmadan bisiklet alıp 1x11 Sram'e dönüştürmek mi daha kârlı olur? Önerilerinizi bekliyorum.

Doları takip ediyorsundur, daha geçen 2400TL verip alacağım kadro 2600TL fiyata çıktı :)
Sıfır bisiklet alınacak zaman değil bana sorarsan. Dolar kalıcı olarak böyle kalırsa kalıcı olarak ikinci el almak zorunda kalacak insanlar.
Facebook ikinci el gruplarına üye ol, bir bak o fiyata alınabilen makinelere.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı