5000 TL AMD Sistem Toplama

Ben AMD kullanıcısıyım ve tavsiyem AM3+ bir işlemci almamanız. AM4 işlemciler çıkacak onları beklemeniz daha uygun olacaktır ama çıkış tarihi 2016. Açıkçası ben İntel için parayı biriktirdim ama henüz herhangi bir şey satın almadım AM4 işlemcileri bekleyeceğim.

@Avatar123 Dostum sistem belirttiğim gibi Sinerji Bilgisayar'dan. Öncelikle bana göre benim topladığım sistem monitör dahil bu bütçe için en uygun sistemlerden. Ekran kartı olarak R9 390X'de şeçilebilir bu benim için tercih meselesi hangisi içine sinerse onu almalı. Çünkü bu seçeneklerdeki hiçbir kart onu üzmeyecektir. Fury X için bütçe varsa GTX 980 Tİ ile kıyaslama yapmalı. Fakat Galaxy'nin Hall of Fame serisi tasarım, performans açısından çok hoşuma gidiyor. Ayrıca overclock imkânı sadece 1-2 küçük overclock yapan benim için dehşet seviyede. Yanlış bilmiyorsam piyasadaki en fazla overclock müsait serilerden biri. Sitesine göre genelde 1418 Mhz Overclock oluyormuş dahada arttırılabilirmiş.

Son düzenleme:
Bu arada ana kartı seçerken kararsız kaldım ona göre önerilerinizi bekliyorum. Ancak bununla beraber monitörde olursa daha iyi olur.

Eki Görüntüle 96508

Şimdiden önerileriniz için çok teşekkürler :D.

Abi bak ben AMD ilk cıkış dönemleri Ryzen serisi öyle bir AMD öneriyordumki cok tartıştım yeni işlemci ucuz malın yahnizi nasıl olur falan ama su donemde özellikle 1500 TL'lik işlemcilerde Intel bir adım öne geciyor mesela 300 tldaha eklesen bu işlemciye i5 9400 F daha iyi olur.
Ve FX model işlemci tabii güzel hala kullanılır ama ileriye dönük değil.
Ekran kartı durumu ise belirli noktalardan kısıtlamalar yap ( ben senin ne özellikler istedini bilmedimden ben yapmasam iyi olur) ekran kartını alabileceğinin en üstünü al.
Şimdi bana akıllı arkadaşlar darboğaz diyecek ama ilerde işlemci değiştirmek ekran kartına göre daha ucuz olur RAM'ı de 16 iyi olur.
Hocam bu arada nereden topladın.

Abi bak ben AMD ilk cıkış dönemleri Ryzen serisi öyle bir AMD öneriyordumki cok tartıştım yeni işlemci ucuz malın yahnizi nasıl olur falan ama su donemde özellikle 1500 TL'lik işlemcilerde Intel bir adım öne geciyor mesela 300 tldaha eklesen bu işlemciye i5 9400 F daha iyi olur.
Ekran kartı durumu ise belirli noktalardan kısıtlamalar yap ( ben senin ne özellikler istedini bilmedimden ben yapmasam iyi olur) ekran kartını alabileceğinin en üstünü al.
Şimdi bana akıllı arkadaşlar darboğaz diyecek ama ilerde işlemci değiştirmek ekran kartına göre daha ucuz olur RAM'ı de 16 iyi olur.
Hocam bu arada nereden topladın.
Konu 2015'de açılmış.

Konu 2015'de açılmış.

Olsun sen simdi bakıyosan başka biride bakabilir kararını değiştirir
Bu sitenin adı ne bu arada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı