5000 TL AMD Sistem Toplama

Batuhan Çimen

Hectopat
Daha fazla  
Bu arada ana kartı seçerken kararsız kaldım ona göre önerilerinizi bekliyorum. Ancak bununla beraber monitörde olursa daha iyi olur.

Ekran Alıntısı.PNG

Şimdiden önerileriniz için çok teşekkürler :D

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    39,9 KB · Görüntüleme: 395
Son düzenleyen: Moderatör:
AMD yi özellikle belirtmişsiniz fakat son zamanlarda Intel amdyi gerçekten geçmiş durumda(eski amd fanı olarak konuşuyorum, intel fanboyluğu yapmıyorum). Bu yüzden bahsettiğiniz bütçeyle çok güzel DDR4 Skylake sistem toplanabilir bir düşünün derim. Ekran kartı tarafında ise 390X almayı tam kafama koymuş birisiydim geçen haftaya kadar fakat testlerde geride kalışından ötürü 980 almaya karar verdim inşallah önümüzdeki hafta da siparişini veriyorum.

Bende amd işlemciye amd ekran kartı kullanıyorum gayet memnunum ancak işlemcimi yaklaşık 1.5 yıl önce 390 tl ye satın almıştım bugün 612 liraya ne 8350 nede 780 liraya 9590 alınır heleki intel skylake serisi 14nm işleme teknolojisine ve ddr4 ram destegine geçtikten sonra benim tavsiyem i5 6600k yada i7 6700k olucaktır yine ekran kartını amd den yana kullanabilirsiniz r9 390x ler gayet yüksek performanslı.

Bu sistem daha performanslı olacaktır. "DDR4 + Skylake + GTX 980 Hall of Fame" :matrix: Bu sistem seni uzun bir süre tatmin edecektir. Sistem Sinerji Bilgisayar'dan toplamadır. Sepete eklemedim kendi alacaklarımla karışır diye :D Bütçeyi biraz aştı çünkü şuan RAM ve ANAKART pahalı.

IMG_20150813_090051.JPG

İlla ki AMD sistem istiyorum dersen, fx 8320 yukarısı AMD işlemci tavsiye etmem; Nedeni açık zaten... AMD alırsan R9 Fury X ekran kartını sığdırmayı başardım, ancak niyeyse içime sinmeyen bir şeyler oldu. @Nuc_LeaR'ın sistemi çok iyi. (düşünmeden onu alın derim. ) Hangi siteden topladınız? bir de 980 yerine r9 fury ya da r9 390x almak daha iyi olmaz mı?

rVE193.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı