5000 TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi

Asus fx504gd’yi önermem işlemcisinde performans sıkıntısı var. Bence Monster’daki 480gb ssd’li model, HP Omen 15 ve Asus’un 4gb gtx1050ti’lı modelinden birini seçmeniz gerek. Eğer ultra ve yüksek kalitede oyun oynamak isterseniz Asus alın. Eğer yüksek orta karışık olsun, ssd’de içinde olsun derseniz HP omen alın ama sıcaklık sorunu olduğunu unutmayın. Gerçi iyi bir soğutucu ve undervolting tarzı yöntemlerle düzeltilebilir.

@Plesarazj kalitede oyun önemli değil beni hangisi daha fazla performans verir ? HP marka dizüstü hem fiyat olarak uygun hem de şekil olarak beğendim. Monster markasını ise Monster marka diye ve 480 GB SSD kaynaklı beğendim. Asus ise ekran kartı yüzünden beğendim siz olsanız hangisini alırdınız ?

@Plesarazj kalitede oyun önemli değil beni hangisi daha fazla performans verir ? HP marka dizüstü hem fiyat olarak uygun hem de şekil olarak beğendim. Monster markasını ise Monster marka diye ve 480 GB SSD kaynaklı beğendim. Asus ise ekran kartı yüzünden beğendim siz olsanız hangisini alırdınız ?
Oyunlarda performans olarak Asus daha iyi performans verir, hem programlar( tasarım, çizim, montaj vb.) işlemcisi daha iyi olduğu için monster daha iyi verir. HP tam ortada kalıyor. Cidden laptop almak çok zor aynı sıkıntıları bende yaşadım. Ben çok ultra grafik meraklısı olmadığım için hp ve monster arasında kalırdım. Monster şuan daha performanslı olduğu için monster alırdım. Ama 480gb size yetmezde ve sonradan eklemek falan ile uğraşmak istemezseniz hp alın. Monster derdim ama onunda toplama laptop gibi oluşu insanı düşündürüyor ama yinede monster alırdım galiba. Ayrıca beğenmezseniz 15 gün için gerekçe göstermeksizin iade hakkınız var baktınız beğenmediniz içinize sinmedi HP alırsınız. Ama son karar sizin.

Şuan Vatan Bilgisayar’ı aradım ve Trendyol üzerinden alacağınız bilgisayarlar genellikle kronik sorunlar mevcut oluyor dedi. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Acer Nitro AN515 Core İ5 Fiyatı - Vatan Bilgisayar bu bilgisayar hakkındaki düşünceleriniz neler ?
Böyle bir şeyi nasıl söyleyebiliyorlar anlamıyorum. Kronik sorunlar satılan siteden kaynaklı olmaz cihazdan cihazın modelin sorunlu olur. Örneğin x markasının y model cihazının ekranı kronik sorunluysa bunu hepsiburadanda alsanız vatandanda veya trendyoldanda alsanız sorunlu çıkacaktır. Ayrıca sorunlu çıksa bile iade hakkınız bulunmakta. Linkini verdiğiniz ürün iyi fakat o fiyata ssd’li veya 1050ti içeren önerdiğim cihazlardan birini alabilirsiniz.

Passmark sonuçları:

i5-7300HQ = 6802

i7-7700HQ = 8837

i5-8300H = 9405

Yani 8. nesil i5 işlemci, 7. nesil i7 işlemciden daha performanslı. İşlemci önceliğiniz varsa, GF63 8RC almak daha mantıklı olacaktır.

@Plesarazj haklısınız muhtemelen kendi ürününü satmaya çalıştıkları için böyle söylüyor olabilirler. @Silinen üye işlemci önceliğim yok önceliğim hangi bilgisayar ileri dönükse onu almayı düşünüyorum. @Silinen üye sizin atmış olduğunuz sonuçlara göre i5 8300 i7 7700 den daha iyi oluyor öyle ama bu nasıl mümkün oluyor ? HP Pavilion 15-CB007NT Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı bu bilgisayar hakkındaki düşünceleriniz neler ? İzlediğim videolara göre GTX 1050 ile GTX 1050 Ti arasında ortalama 10 FPS fark var. GTX 1050 2 GB ile GTX 1050 4 GB arasında da 10 FPS fark var. 2 GB ile 4 GB arasındaki fark gözüme fazla geldi sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri neler ?

@Plesarazj haklısınız muhtemelen kendi ürününü satmaya çalıştıkları için böyle söylüyor olabilirler. @Silinen üye işlemci önceliğim yok önceliğim hangi bilgisayar ileri dönükse onu almayı düşünüyorum. @Silinen üye sizin atmış olduğunuz sonuçlara göre i5 8300 i7 7700 den daha iyi oluyor öyle ama bu nasıl mümkün oluyor ? HP Pavilion 15-CB007NT Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı bu bilgisayar hakkındaki düşünceleriniz neler ? İzlediğim videolara göre GTX 1050 ile GTX 1050 Ti arasında ortalama 10 FPS fark var. GTX 1050 2 GB ile GTX 1050 4 GB arasında da 10 FPS fark var. 2 GB ile 4 GB arasındaki fark gözüme fazla geldi sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri neler ?
Yeni nesil işlemciler cidden oldukça iyi geldiler bunu kabul etmek gerek. HP pavilion 15’i tavsiye etmem hem ciddi bir sıcaklık sorunu var hemde tasarım hatası. Fanları ekrana vuruyor ve ekranda yanıklar oluşuyor. Forumda yeni konu açılmış hatta bakabilirsiniz. Benim size tavsiyem aşağıdaki 3 cihazdan birini alın.
1) Monster Abra V13.1.3
2) Dell G3 15
3) Lenovo Y520
Bu üç cihazında linkini daha önce vermiştim bakabilirsiniz.
Ayrıca MSI GF63 önermem oyun için. Cihazda tek fan var, bu yüzden sıcaklıkları cidden fazla. Ayrıca numpadi yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı