5000 TL Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Monster için yok parça kalitesi iyi değil plastik falan derler. Ama bence tamamen fiyat performans ürünü arkadaşımda var aşırı stabil aldığı günden beri bütçene uygun hangi modeli varsa alabilirsin o fiyat aralağında 8gb ram de kalabilirsin 7 8 lere çıkarsan 144hz ekranlarını da tercih edebilirsin.

Arkadaşım için 5000 TL'ye oyun için dizüstü bakıyoruz. Aklındaki model Monster Abra a5 v13.6. Daha iyi modeller var ise tavsiyelerinizi bekliyorum.
1050 yeni oyunlarda sıkıntı çıkarma kapasitesi yüksek bir kart 1050Tİ'dan bile bahsetmiyoruz bende bütçesini zorlayıp 1650'li bir laptop almalı.
Ben olsam ekran kartından feragat edeceğime işlemciden ederim i7 daha güçlü lakin yayın vs yapılmayacaksa zaten laptopta mantıksız olur, sadece oyun içinse 1650'li olan alınmalı i5 9300h her türlü oyunda işini görür üzmez ama 1650 de tadından yenmez.

Monster için yok parça kalitesi iyi değil plastik falan derler. Ama bence tamamen fiyat performans ürünü arkadaşımda var aşırı stabil aldığı günden beri bütçene uygun hangi modeli varsa alabilirsin o fiyat aralağında 8gb ram de kalabilirsin 7 8 lere çıkarsan 144hz ekranlarını da tercih edebilirsin.
Ben biraz araştırdım Monster'ı. İntel'in 6-7. nesil işlemcili monster ürünlerini kullananların çoğu memnun değil. 8. işlemci nesliyle (8750h vs varsa o nesil) birlikte Monster düzelmeye başlamış. Şu an alınabilir mi? Gayette alınabilir. Ama aynı ya da yakın fiyata benzer özelliklerde Asus, Lenovo vs varsa onları tercih ederim şahsen.

1050 yeni oyunlarda sıkıntı çıkarma kapasitesi yüksek bir kart 1050Tİ'dan bile bahsetmiyoruz bende bütçesini zorlayıp 1650'li bir laptop almalı.
Ben olsam ekran kartından feragat edeceğime işlemciden ederim i7 daha güçlü lakin yayın vs yapılmayacaksa zaten laptopta mantıksız olur, sadece oyun içinse 1650'li olan alınmalı i5 9300h her türlü oyunda işini görür üzmez ama 1650 de tadından yenmez.
Bütçeyi aşıyor maalesef.

Bu fiyatına göre baya uygun duruyor:

Bu da öyle ama çok daha pahalı farkı ne bilmiyorum:

Bu fiyatına göre baya uygun duruyor:

Bu da öyle ama çok daha pahalı farkı ne bilmiyorum:

Ryzen 3550H ile İ7 9750 arasında çok performans farkı var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı