5000 TL Full HD 60 FPS Amaçlı Sistem Önerisi

İ5 6600K güçsüz bir işlemcimi ? Z170 çipsetli bir anakart ve çok üst düzey bir sıvı soğtuma var o sistemde yani OC yapılarak ömrüde uzatılabilir.

Sen şunu bilmiyorsun ama. Soğutucu fiziksel bir şey aynı kasa gibi. Fazla yatırım yapman sana fazla getiri sunmayacak. İşlemcinin kaliteli olup olmadığından emin değilsin. Yani 3 sene sonra bozulacak işlemciyi soğutucu kurtarmaz. Yeterinden fazla güçlü soğutucu alınca bilgisayar iki üç fps vermiyor ya da kararlılık sağlamıyor. Uzun ömürlülük de belli değil şansa bağlı tam olarak işlemcinin ömrünü uzatır diyemeyiz. i 5 6600 K ile sen hız aşırtma da yapsan i 7 6700 devam edecek hız aşırtma ile yetersiz geldiğinde, i 7 6700 yine devam edecek. :) Çok üst düzey soğutucu koyunca ne oluyor sanıyorsun. İşlemci ile birleşip 4 çekirdek yerine 5 çekirdek mi oluyor? Yani çok saçma konuşuyorsun.

Neye yatırım yapacağını bilmiyorsun.

Hız aşırtmanın da riskini açıklamama gerek yok ana kartı bile garanti dışına çıkarabilir.

Sistemi bu şekilde yapmayı bende biliyorum ama bütçeyi biraz aşıyor arkadaş isterse GTX 970 veya R9 390/X alabilir.
1vs.png

2vs.png

Diğer sistemdeki gibi 970 koysan bütçeyi aşmıyor. Burada i 7 6700 koyman fiyatı 5500 lira yapmıyor. Ben diyorum ki RX 480 beklesin i 7 6700 ile 144 hertz monitör alsın keyfine baksın. Sen geliyorsun 1070 koyuyorsun 1070 koyacaksan 6600 koy bütçeyi aşmasın.

RX480 için beklerse ürün ülkemize gelecek sonra eski modellerin stokları fazla olduğu için eski modellerin stokları azalması için yüksek fiyata satılacak. Eski modellerin stoğu azalınca 480 fiyatı düşecek ama bu sefer stok olmayacak. Stokların gelmesini bekleyecek bu sırada Nvidia muhtemelen GTX 1060 duyuracak arkadaş aa bu kart neymiş bunu bekleyeyim diyecek ee noldu yaz tatili bitti millet çatır çatır oyun oynarken arkadaş kös kös oturup milletin oyun oynamasını izledi.

RX480 için beklerse ürün ülkemize gelecek sonra eski modellerin stokları fazla olduğu için eski modellerin stokları azalması için yüksek fiyata satılacak. Eski modellerin stoğu azalınca 480 fiyatı düşecek ama bu sefer stok olmayacak. Stokların gelmesini bekleyecek bu sırada Nvidia muhtemelen GTX 1060 duyuracak arkadaş aa bu kart neymiş bunu bekleyeyim diyecek ee noldu yaz tatili bitti millet çatır çatır oyun oynarken arkadaş kös kös oturup milletin oyun oynamasını izledi.
Yurt dışından getiremiyor mu? Öyle bir lüks yok mu yani? Hadi onu geçtim RX 480 1060 dan daha fazla performans verecek. 1060 bekleyip beklemeyeceğini nereden biliyorsun? RX 480 haftaya çıkıyor bu arada. 1 hafta içinde yaz tatili bitmeyecek sanırım. (n)
Bellek : Kingston Hyperx FURY 16GB DDR4 2133 MHz CL14 SR 1Rx8 Siyah PC Performans Rami Kit (2x8GB) HX421C14FB2K2/16
Toplam 5230 lira.

Daha ne dediğimi anlamışsın haftaya çıkıyor ama ülkemizde haftaya çıkacak mı ? Yurtdışından alışveriş için gümrük kuralları değişti bu arada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşımız GTX 1060 için bekleyebilir de beklemeyebilir de bu onun kendi seçimi ben sadece ihtimalleri ve daha önceden yaşananları yazdım her yeni kart çıktığında durum böyle oldu bu kartta da aynı durum yaşanacaktır.

Amazondan aldığın sürece değişen bir şey yok. Eskiden de amazonda TC kimlik numaranı veriyorsun şimdi de vereceksin zorluk yok yani.

Değişen kuralları bilmeyen kişi bunları yapmazsa zorluk çekerdi bunları bilmeden alışveriş yapmamaları için bilgilendirme yaptım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı