5000 TL İntel-AMD Sistem Toplama

Alacağın işlemci ve ekran kartına B150M Bazooka, B150 gaming m3, H170 gaming m3 bu 3 anakarttan bütçene hangisi uygunsa alabilirsin. Hiç biri seni üzmez.

Hocam sana bir sorum daha var.. bende lenovo y510p 8gb ram iki tane 2gb lık ekrn kartlı modeli var.. alalı 2.5 sene oldu ve 1266$+kdv ye almıştım.. oda yaklaşık 5800₺ yapıyor.. şimdi bn bınu ne kadara satabilirim.. cihazda hiçbir sıkıntı yok aslında çok memnunum da ofiste kullandığım için birçok özelliğinden faydalanamıyorum yani gerek duymuyorum.. onu satıp masaüstü için bütçe oluşturacağım sizce kaça gider?

Bence sistem gayet güzel . Kasa seçme işi biraz keyif işidir aslında görüntüsü içinize sindi ise hiçbir problem yok. Anakartınız da güzel.
İşlemci olarak amd fx x8 9590 soket am3 4.7 ghz 16mbönbellek İ seçmem daha mantıklı olur mu ve daha yüksek performans sağlar mı ?

Hocam sana bir sorum daha var.. bende lenovo y510p 8gb ram iki tane 2gb lık ekrn kartlı modeli var.. alalı 2.5 sene oldu ve 1266$+kdv ye almıştım.. oda yaklaşık 5800₺ yapıyor.. şimdi bn bınu ne kadara satabilirim.. cihazda hiçbir sıkıntı yok aslında çok memnunum da ofiste kullandığım için birçok özelliğinden faydalanamıyorum yani gerek duymuyorum.. onu satıp masaüstü için bütçe oluşturacağım sizce kaça gider?
Maalesef bu konuda yorum yapamam.

Bence arkadaşının sistem önerilerini bir kenara koy ilk sistem eski ve fiyatı pahalı geldi bana.Listeni oluştur vatan sinerji eksen gibi bilgisayarcılardanda toplama işini halledersin

İşlemci olarak amd fx x8 9590 soket am3 4.7 ghz 16mbönbellek İ seçmem daha mantıklı olur mu ve daha yüksek performans sağlar mı ?

İşlemcilerin AMD tarafını çok fazla bilmiyorum malesef kendim intel sevdalısıyımdır biraz. Ama zen işlemciler gelmeden intel tarafı performans olarak daha üstün şuan onu söyleyebilirim. Benim fikrim şuan intel işleciden şaşma.

İşlemcilerin AMD tarafını çok fazla bilmiyorum malesef kendim intel sevdalısıyımdır biraz. Ama zen işlemciler gelmeden intel tarafı performans olarak daha üstün şuan onu söyleyebilirim. Benim fikrim şuan intel işleciden şaşma.

Kaça gider bir fikrim yok dostum. İnternetten araştır ikinci el fiyatlarını ona göre kendin fiyat ayarla bence.

Gözünü seveyim o pahalı kasayı alma da ne yaparsan yap. :)
Onu almadım şöyle bi sistem aldım
İntel i5 7500
Msi b250m bazooka
Msi rx480 8 gb
Corsair 16gb(2x8gb) ddr4 2400 mhz ram
Samsung 750 evo 120 gb ssd
Wd 1tb 7200rpm hdd
Zalman z3 plus 600le 600w mid atx siyah kasa
Aoc 24" g2460vq6 1msn freesync

Toplam 5000 tl tuttu..

Onu almadım şöyle bi sistem aldım
İntel i5 7500
Msi b250m bazooka
Msi rx480 8 gb
Corsair 16gb(2x8gb) ddr4 2400 mhz ram
Samsung 750 evo 120 gb ssd
Wd 1tb 7200rpm hdd
Zalman z3 plus 600le 600w mid atx siyah kasa
Aoc 24" g2460vq6 1msn freesync

Toplam 5000 tl tuttu..
Hayırlı olsun. Güle güle kullanman dileğiyle.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı