5000 TL IPS panel monitör önerisi

Torfin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yakın zamanda almak için IPS panel monitör arıyorum. Bütçem yaklaşık 5.000 TL. Diğer konulardan ve tavsiyeler üzerine bulduklarım bunlar ama anlamadığımdan kararsız kaldım bilgili deneyimli arkadaşlar yönlendirme yaparsa çok sevinirim. 144Hz IPS hedefim oyun odaklı kullanım.
Bulduklarım;
Bu sanırım diğerinin yenilenmiş hali; MSI G244F 23.8 Inç 170Hz 1ms Full HD FreeSync Premium Rapid IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR

Bu bütçemi biraz aşıyor ama diğerlerine göre devasa fark var parasını hak ediyor derseniz değerlendirebilirim yine de üsttekiler daha uygun olacaktır benim için; AOC 24" 24G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA

G24F-2 kullanıyorum, memnunum fakat ölü piksel riski bir tık fazla.

Merhaba. Yakın zamanda almak için IPS panel monitör arıyorum. Bütçem yaklaşık 5.000 TL. Diğer konulardan ve tavsiyeler üzerine bulduklarım bunlar ama anlamadığımdan kararsız kaldım bilgili deneyimli arkadaşlar yönlendirme yaparsa çok sevinirim. 144Hz IPS hedefim oyun odaklı kullanım.
Bulduklarım;
Bu sanırım diğerinin yenilenmiş hali; MSI G244F 23.8 Inç 170Hz 1ms Full HD FreeSync Premium Rapid IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR

Bu bütçemi biraz aşıyor ama diğerlerine göre devasa fark var parasını hak ediyor derseniz değerlendirebilirim yine de üsttekiler daha uygun olacaktır benim için; AOC 24" 24G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA

AOC'un Amazon'da satilan bir modeli daha var, 24G2SP/BK buna da gayet iyi diyorlar

@Saint Lucia birçok kişiye yardımcı olduğunuzu gördüm bana da yorumda bulunur fikir belirtirseniz çok sevinirim.

Baktığın monitörler hep konuştuğumuz ve çoğu kişinin arada kaldığı modellerdir.
Bütçe yetiyorsa tartışmasız AOC SPU öneriyorum. Zaten takip ettiysen SPU'nun gözle görülür bir dezavantajı bulunmuyor. Şu sıralar bir tık pahalı o kadar.
G2412, Gigabyte ve AOC SPAE denk monitörler. Aralarından birini seçmen seni diğerini neden seçmedim düşüncesine sokmaz.
Sizin aklınızdan ne geçiyor?

AOC'un Amazon'da satilan bir modeli daha var, 24G2SP/BK buna da gayet iyi diyorlar

Yanlış. Oradaki model SPU'nun alt modeli. Bazı özellikleri bulunmuyor.

Bütçe yetiyorsa tartışmasız AOC SPU öneriyorum. Zaten takip ettiysen SPU'nun gözle görülür bir dezavantajı bulunmuyor. Şu sıralar bir tık pahalı o kadar.
G2412, Gigabyte ve AOC SPAE denk monitörler. Aralarından birini seçmen seni diğerini neden seçmedim düşüncesine sokmaz.

Bir modeli daha var dedim zaten :)
Dahili hoparloru ve USB port olmaması gibi farki varmis.

Kesinlikle üzmez diye dusunuyorum.

Çevremde msi g2412 kullanıp memnun olan tanıdığım olduğu için şahsen bende ona yakınım.Araştırırken G244f modelinide gördüm farklarını anlayamadım tasarım dışında. Msi kısmına daha sıcağım yani bahsettiğiniz spuda aradaki 1300 1400lük farka değicek gözle hissettircek bir fark yoksa gerek olduğunu düşünmüyorum.gigabyteında indirime girdiğini ve çok fazla tercih edildiğini gördüm ama genel olarak yorumlar 1 ölü piksel çıktında şey çok gördüm. Bunlar ışığında sizde onaylarsanız msi en dengeli güvenli seçenek gibi benim için.

Çevremde MSI G2412 kullanıp memnun olan tanıdığım olduğu için şahsen bende ona yakınım. Araştırırken G244F modelini de gördüm farklarını anlayamadım tasarım dışında. MSI kısmına daha sıcağım yani bahsettiğiniz spuda aradaki 1300 1400'lük farka değecek gözle hissettircek bir fark yoksa gerek olduğunu düşünmüyorum. Gigabyteında indirime girdiğini ve çok fazla tercih edildiğini gördüm ama genel olarak yorumlar 1 ölü piksel çıktında şey çok gördüm. Bunlar ışığında sizde onaylarsanız MSI en dengeli seçenek gibi benim için.

MSI vs 24G2S/BK (Amazon'daki model) arasindan hangisini onerirsiniz?

Geri
Yukarı