5000 TL kamerası iyi telefon önerisi

• Konuyu başlatan rky
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 2B
@Mete_-Bey kalite derken? Sanırım birine kalitesiz diyorsunuz.

Samsung S10e ve Huawei P30 çok güzel telefonlar ama fotoğraf ve pil konusunda Huawei P30 daha önde iken video konusunda S10E önde ama bence alabiliyorsanız Huawei Mate 20 Pro bakmanızı öneririm.
Demek istedigim gerek servisler gerek stabillik gerek tecrube olsun en buyuk telefon firmasi Samsung almasi daha mantıklı

Demek istedigim gerek servisler gerek stabillik gerek tecrube olsun en buyuk telefon firmasi Samsung almasi daha mantıklı.
Şu an Samsung servisinin sıkıntılı olduğunu biliyorsundur umarım Samsung servisine farklı telefonlar gönderdim sıkıntı yaşamadım ama şu an olanı övemem.

Huawei servis konusunda en iyilerden biri, EMUI gayet stabil.

Sadece kamera olarak düşünürsek:
Fotoğraf çekiminde, özellikle geceleri Huawei P30 önde.
Video çekiminde Samsung Galaxy S10e önde.
Hangi işlemi daha çok yaptığınıza bağlı.
Ama bence pil ömrü sizin için çok önemliyse P30 alın çünkü S10e bu konuda daha zayıf kalıyor.
Açıkçası tek önem verdiğim konu kamera. Fotoğraf kalitesi, portre çekim, renklerin canlılığı, selfie kalitesi gibi konular önemli. Maksimum 5000 tl ye çıkabilirim. Tabi daha uyguna kamerası iyi olan bir telefon varsa o da güzel olur. Xiaomi redmi note 8 pro hakkında düşüncesi olan var mı?
Reno Z kullanıyorum. Sorun varsa sorabilirsin.
Çok fazla model çıkmış ve baya kafamı karıştırdı. Oppo reno 2 ye baktım ve reno 2z ye. Çok fark var mı? Ya da hangi oppo kamera yönünden başarılıdır?
@Mete_-Bey kalite derken? Sanırım birine kalitesiz diyorsunuz.

Samsung S10e ve Huawei P30 çok güzel telefonlar ama fotoğraf ve pil konusunda Huawei P30 daha önde iken video konusunda S10E önde ama bence alabiliyorsanız Huawei Mate 20 Pro bakmanızı öneririm.
Mate 20 pro yu p30 a karşı önermenizin nedenleri nedir peki?

Xiaomi tarafında Xiaomi Mi 9T Pro modlelini alabilirsiniz daha uygun fiyatlı ve iyi bir telefon olarak.
O modele de bakayım. Teşekkür ederim.
Xiaomi tarafında Xiaomi Mi 9T Pro modlelini alabilirsiniz daha uygun fiyatlı ve iyi bir telefon olarak.
Ön kamera 20 mp ve diyafram 2.2 ama huawei p30 da ön kamera 32 mp ve diyafram 2.0. Aralarında çok fark var mıdır? Fiyatlar birbirine yakın.

Son düzenleme:
Samsung kalitesiyle huawei kalitesi de bir degil simdi
Huawei'e artık kalitesiz demek bence saçma olur.
Nexus zamanında bile iyi idi. Mate ve P serisi ile diğer markalardan farkı kalmadı bence prestij olarak.
Yine de sizin fikriniz, saygılar.
Açıkçası tek önem verdiğim konu kamera. Fotoğraf kalitesi, portre çekim, renklerin canlılığı, selfie kalitesi gibi konular önemli. Maksimum 5000 tl ye çıkabilirim. Tabi daha uyguna kamerası iyi olan bir telefon varsa o da güzel olur. Xiaomi redmi note 8 pro hakkında düşüncesi olan var mı?
Video çektiğinizi de varsayarak, OIS'in önemli olduğunu düşünüyorum.
P30 almanız daha iyi olur (Video çekiminde yine S10e daha iyi ama P30 da RM Note 8 Pro ve Mi 9T Pro'dan daha iyi.) Özellikle gece fotoğrafçılığında hâlen daha endüstri lideri.
Fotoğraf çekimi konusunda en iyiler genelde
Huawei'in amiral gemileri olur; burada da istisna yok. En iyi fotoğraf çekebilen ilk beş akıllı telefon arasına girer, ki bütçeye göre en iyisi.
Ama bütçeniz kısıtlıysa 2500 TL gibi bir bütçeye (P30'un yarı fiyatı) Redmi Note 8 Pro'dan da çok iyi sonuçlar bekleyebilirsiniz. Hatta gece çekimleri ve zoom lensi harici neredeyse eşit oldukları söylenebilir.
Burada son karar sizde :)
İyi akşamlar.
Saygılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı