5000 TL Kasa toplama

• Konuyu başlatan ace02
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 5B

ace02

Centipat
Herkese selamlar. Başlıkta belirttiğim gibi 5 bin tl ye kasa toplamak istiyorum. Bu miktarın 1-2 tık üstüne de çıkabilirim. Donanım işinden hiç anlamadığım için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Öncelikle kasayı Vatan dan toplama gibi bir zorunluluğum var. Vatan'a gidip bütçeme uygun bir kasa toplamalarını söyledim. Bana bunu topladılar.

aaaaa.jpg

Donanımdan anlayan bir arkadaşıma danıştım. O da bana bunu topladı.

Bir başka arkadaşım da bana yukarıdaki Samsung ssd yerine

Bunu almamı söyledi. Yine bu arkadaşım anakart, ram gibi parçalarda yukarıdaki ürünlere göre daha ucuzlarını seçip ekran kartını daha iyi almamı söyledi. Şunu ekleyeyim. Normalde Rx580 nitro+ alacaktım ama ürün Vatan da yok. Sadece Pulse modeli var. Pulse modelinden de uzak durmam söylendi. Bende bu nedenle Rx590 nitro ya yöneldim. Kısacası kafam çok karışık. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Aşağıda bir çok örnek bıraktım, size önerilenlerden daha iyi olduğuna inanıyorum. İnceleyebilirsiniz, değerli görüşlerinizi duymak isterim.
GTX 1660 super ve GTX 1660 ti, rx590 dan daha iyi ve daha stabil. Benim önerim r5 2600 lü kasalara bakmanız fakat isterseniz diyerekten intel işlemcili bir kaç örnekte bıraktım. 8GB ram li olan bilgisayarlara sonradan ekleme yapabilirsiniz. RTX2060 lı sisteme de bir göz atmanızı isterim. Kolay gelsin

hocam hazırda şöyle bir sistemde var aslında 1TB SSD mevcut amd yerine intel i5 9.nesil işlemci daha sağlıklı olur bence

Hocam hazırda şöyle bir sistemde var aslında 1TB SSD mevcut AMD yerine Intel i5 9.nesil işlemci daha sağlıklı olur bence.

Sistemi Vatan'dan toplama zorunluluğu varmış arkadaşımızın, ayrıca attığınız sistem için o fiyat çok çok fazla.

Yanlış Bilgilendirme
Sistemi Vatan'dan toplama zorunluluğu varmış arkadaşımızın, ayrıca attığınız sistem için o fiyat çok çok fazla.

Aslında ekran kartı GTX 1660 olsa sistem gayet iyi oluyor. Ben AMD sistemlere karşıyım hocam, uzun vadede Intel her zaman daha avantajlı oluyor. Tabii bu benim kendi bakış açım. Attığım linkteki sisteminde açmayacağı oyun yok. Ekran kartı belleği 8 GB, ben hazırda bulduğum için gönderdim. Bunun ekran kartını GTX 1660 olanına bakıp Vatan'da toplayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
aslında ekran kartı 1660 olsa sistem gayet iyi oluyor. ben amd sistemlere karşıyım hocam uzun vade de intel her zaman daha avantajlı oluyor tabi bu benim kendi bakış açım. attığım linkteki sisteminde açmayacağı oyun yok ekran kartı belleği 8GB ben hazırda bulduğum için gönderdim bunun ekran kartını 1660 olanına bakıp vatanda toplayabilir.
Sisteme laf etmedim, sadece o fiyata 1660super + i5 9400f li sistemler var yukardaki mesajımı incelerseniz görürsünüz. İşlemci seçimini arkadaşımızın kendi isteğine bırakıyorum ama gerek çoklu performans gerek oyun performansı olarak 2600ü öneririm. Arkadaşımız yeterli araştırmaları yaptıktan sonra aklına yatan işlemciyi alabilir.

Merhaba,

Aşağıda bir çok örnek bıraktım, size önerilenlerden daha iyi olduğuna inanıyorum. İnceleyebilirsiniz, değerli görüşlerinizi duymak isterim.
GTX 1660 super ve GTX 1660 ti, rx590 dan daha iyi ve daha stabil. Benim önerim r5 2600 lü kasalara bakmanız fakat isterseniz diyerekten intel işlemcili bir kaç örnekte bıraktım. 8GB ram li olan bilgisayarlara sonradan ekleme yapabilirsiniz. RTX2060 lı sisteme de bir göz atmanızı isterim. Kolay gelsin

Tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Rtx2060 lı kasa dikkatimi çekti. Yalnız kafamda soru işaretleri var. Ram performansı, ssd performansı ve kasanın havalandırması nasıl acaba ? Bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim.
hocam hazırda şöyle bir sistemde var aslında 1TB SSD mevcut amd yerine intel i5 9.nesil işlemci daha sağlıklı olur bence

Hocam tavsiye için teşekkür ederim ama dediğim gibi Vatan'dan almak gibi bir zorunluluğum var.

Son düzenleme:
Tavsiyeler için çok teşekkür ederim. RTX2060'lı kasa dikkatimi çekti. Yalnız kafamda soru işaretleri var. RAM performansı, SSD performansı ve kasanın havalandırması nasıl acaba? Bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Hocam tavsiye için teşekkür ederim ama dediğim gibi Vatan'dan almak gibi bir zorunluluğum var.

Merhaba tekrardan,

Kasa Xigmatek'in kasası gayet güzel,
RAM modeli Crucial Ballistix DDR 3000 MHz gayet güzel
SSD'si ise Kingston'un SATA SSD'si oda gayet güzel.

Genel olarak sistemi alabilirsiniz lakin bir iki ay içerisinde aynı marka modelin RAM takviyesini yaparsanız çok ciddi bir performans artışı görebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı