5000 TL Kasa toplama

• Konuyu başlatan ace02
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 5B
Arkadaşım bu sistemi tavsiye etti. GTX1660 Ti'in daha iyi olduğunu söylüyor.

Kesinlikle RTX2060 kat kat daha güzel bir GPU dur. Ayrıca Ray Tracing(Işın izleme) özelliği ile kendini ön plana çıkarmış bir seridir RTX.
Lütfen YouTube'a 1660 Ti vs RTX2060 yazıp karşılaştırma videolarını izleyin. Arkadaşınızın bu konuları pek bildiğini düşünmüyorum.

Birinci kasa Corsair Spec Delta kendini kanıtlamış güzel bir kasa
İkincisi Xigmatek Beast modeli önü komple mesh gayet serin olacaktır.

Kasalar hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
Fotoğrafta kasanın önü kapalı gözüküyor mesh olduğu belli olmuyor o yüzden kapalı yazdım.

Neden Vatan'dan alma zorunluluğunuz var?

@bloodrap Lütfen bilgi sahibi olmadan, saçma sapan sistem tavsiyesinde ve işlemciler hakkında yorumda bulunmayın.

saçma sapan mı? i5 9.nesil işlemcili 8GB RX570'li kasa önerimi mi saçma? paylaştığım sistemin 1660 versiyonunu vatandan toplayabilirse daha iyi olur dedim neresi saçma!

@bloodrap 5000₺ bütçeyle, 3 sene önce çıkmış 1000₺'lik ekran kartı, içerisine hava almayan, kalitesiz bir kasa ve yine içerisinde markası dahi belli olmayan, tek kanal 12V'dan ne kadar güç verdiği ve hangi güvenlik önlemlerine sahip olduğu belli olmayan bir PSU kasa önermek SAÇMA!

@bloodrap 5000₺ bütçeyle, 3 sene önce çıkmış 1000₺'lik ekran kartı, içerisine hava almayan, kalitesiz bir kasa ve yine içerisinde markası dahi belli olmayan, tek kanal 12V'dan ne kadar güç verdiği ve hangi güvenlik önlemlerine sahip olduğu belli olmayan bir PSU kasa önermek SAÇMA!
yazdıklarımı iyi oku ben sistem olarak önerdim benzerini vatanda toplayabilir dedim. Önerdiğiniz sistemlerdeki amd işlemciler kısa vade işlemcileri ve uzun vade de hepsi elde kalıyor. i5 rx570'li bir sistem toplar ileride ekran kartını değiştirir. yada i5 kullanıp ekran kartını 1660 ti yapar konuyu kapatır.

RTX 2060'lı kasayı almanızı öneririm. İşlemci olarak i5 alınabilir ancak sistem ileri dönük olmaz. İşlemci yüksetlmesi yapacağınız zaman anakart değiştirmek zorunda kalırsınız. Ayrıca R5 2600 almak mantıksız, yeni nesil R5 1600'ler 2600'e yakın performans veriyor zaten. Ya R5 1600 AF alın ya da R5 3600.

Yazdıklarımı iyi oku ben sistem olarak önerdim benzerini Vatan'da toplayabilir dedim. Önerdiğiniz sistemlerdeki AMD işlemciler kısa VA'de işlemcileri ve uzun VA'de de hepsi elde kalıyor. i5 RX570'li bir sistem toplar ileride ekran kartını değiştirir. Ya da i5 kullanıp ekran kartını 1660 Ti yapar konuyu kapatır.

Ryzen 5 2600X veyahut Ryzen 5 1600 AF aldığı zaman nasıl kısa vadede olduğunu anlatır mısın? Neye dayanarak kısa vadeli işlemciler dedin? Bir bilgin mi var yoksa buraya gelip Intel fanboyluğu mu yapıyorsun

Kesinlikle RTX2060 kat kat daha güzel bir GPU dur. Ayrıca Ray Tracing(Işın izleme) özelliği ile kendini ön plana çıkarmış bir seridir RTX.
Lütfen YouTube'a 1660 Ti vs RTX2060 yazıp karşılaştırma videolarını izleyin. Arkadaşınızın bu konuları pek bildiğini düşünmüyorum.
1660Ti genel anlamda 2060'tan ortalama 15 FPS daha düşük FPS verir. Yani 2060'tan daha iyi değildir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Vatan'daki, 2060'lı sistemi alın yanına da aynı frekansa sahip bir tane daha 8GB RAM alın, alamayacaksanız da o sistemi almayın :D .
Hepinize teşekkür ederim.Bu kasayı almaya karar verdim.Monitör içinde 1000-1500 TL bütçem var.Arkadaşım bunu tavsiye etti.Sizin bir öneriniz var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı