5000 TL Kasa toplama

• Konuyu başlatan ace02
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 5B
Merhaba tekrardan,

Kasa Xigmatek'in kasası gayet güzel,
RAM modeli Crucial Ballistix DDR 3000 MHz gayet güzel
SSD'si ise Kingston'un SATA SSD'si oda gayet güzel.

Genel olarak sistemi alabilirsiniz lakin bir iki ay içerisinde aynı marka modelin RAM takviyesini yaparsanız çok ciddi bir performans artışı görebilirsiniz.
Kasa ile ilgili bazı olumsuz şeyler okudum da o yüzden sordum. Ram in yetersiz olduğunun farkındayım. 1 tane daha almayı planlıyorum. Bu kasayı alacağım gibi duruyor. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Neden Vatan'dan alma zorunluluğunuz var?

@bloodrap Lütfen bilgi sahibi olmadan, saçma sapan sistem tavsiyesinde ve işlemciler hakkında yorumda bulunmayın.
Mersin de oturuyorum. Kasayı alırken babamdan da destek alacağım. Babam da internet üzerinden değil doğrudan mağazadan almaktan yana.

Mersin de oturuyorum. Kasayı alırken babamdan da destek alacağım. Babam da internet üzerinden değil doğrudan mağazadan almaktan yana.
Ancak yıllardır insanların güvenle alışlveriş yaptığı siteler varken neden Vatan'dan alıp kazık yiyesiniz? O sitelerde Vatan'da size önerilen sistemden neredeyse 2 kat performans alacağınız sistemler toplanabiliyor.

Ancak yıllardır insanların güvenle alışlveriş yaptığı siteler varken neden Vatan'dan alıp kazık yiyesiniz? O sitelerde Vatan'da size önerilen sistemden neredeyse 2 kat performans alacağınız sistemler toplanabiliyor.
Örnek olarak paylaşabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem veya bu sisteme bakın ama 2. sistemin kasasının önü kapalı.

Birinci kasa Corsair Spec Delta kendini kanıtlamış güzel bir kasa
İkincisi Xigmatek Beast modeli önü komple mesh gayet serin olacaktır.

Kasalar hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
Örnek olarak paylaşabilir misiniz?

Sinerji, İtopya, İncehesap, QP ve benzeri yerler olabilir. Ama size attığım 2060'lı sistemde gayet güzel en azından hemen sistemi alır gidersiniz evinize. Bahsettiğimiz sitelerin teslim süreleri 5-20 gün arası değişiyor.

Örnek olarak paylaşabilir misiniz ?
Mesela bu sistemde;
SSD: Kingston A2000 500GB NVME M.2
Kasa: Dark Guardian PRO
Güç kaynağı: Aerocool 600W 80+ Bronze KCAS Plus
Bir de montaj istiyorumu seçtiğinizde toplam fiyat 4883₺ oluyor.

Ya da bu sistemde PSU'yu Aerocool 600W KCAS Plus, işlemciyi Ryzen 1600 seçip alabilirsiniz.

Üçüncü bir seçenek olarak bu sistemde;
İşlemci: Ryzen 2600
SSD: Kingston A400 480GB
Şeklinde 4911₺'ye alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Mesela bu sistemde;
SSD: Kingston A2000 500GB NVME M.2
Kasa: Dark Guardian PRO
Güç kaynağı: Aerocool 600W 80+ Bronze KCAS Plus
Bir de montaj istiyorumu seçtiğinizde toplam fiyat 4883₺ oluyor.

Ya da bu sistemde PSU'yu Aerocool 600W KCAS Plus, işlemciyi Ryzen 1600 seçip alabilirsiniz.
Vatan ın bana önerdiği kasanın fiyatının hakkı olmadığının farkındayım. Sizin önerdiğiniz hem daha ucuz hem daha iyi ama yukarıda da dediğim gibi rtx2060 lı kasa kafama yattı. O kasayı kıyas aldığınız da çok ciddi bir performans farklı olmayacaksa mağazadan almaktan yanayım.

Bu sistemde montaj isityorumu da seçip aldığınızda tam 5000₺ yapıyor.
Vatan'daki 2060'lı sistem'deki ram 8GB olmasına rağmen 400₺ daha fazla vereceksiniz ve 8GB ram günümüz oyunlarında (CoD MW, BF1, Farcry5, Apex) yetmeyecek, ekstradan masrafa gireceksiniz.
Yüksek hızlı M.2'den de mahrum kalacaksınız.

Sinerji, Teknobiyotik, İtopya, QP Bilişim güvenlidir.
Bahsettiğimiz sitelerin teslim süreleri 5-20 gün arası değişiyor.
Kara Cuma gibi etkinlikler olmadığı sürece kargo süreleri aşağıda yazıyor. Ki o dönemde de bu siteler kargonun üzün süreceğini belirtiyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    46,9 KB · Görüntüleme: 21
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    15,2 KB · Görüntüleme: 21
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    28,6 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Birinci kasa Corsair Spec Delta kendini kanıtlamış güzel bir kasa
İkincisi Xigmatek Beast modeli önü komple mesh gayet serin olacaktır.

Kasalar hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Sinerji, İtopya, İncehesap, QP ve benzeri yerler olabilir. Ama size attığım 2060'lı sistemde gayet güzel en azından hemen sistemi alır gidersiniz evinize. Bahsettiğimiz sitelerin teslim süreleri 5-20 gün arası değişiyor.
Arkadaşım bu sistemi tavsiye etti. Gtx1660ti in daha iyi olduğunu söylüyor.

Gtx1660ti in daha iyi olduğunu söylüyor.
1660Ti genel anlamda 2060'tan ortalama 15 FPS daha düşük FPS verir. Yani 2060'tan daha iyi değildir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vatan ın bana önerdiği kasanın fiyatının hakkı olmadığının farkındayım. Sizin önerdiğiniz hem daha ucuz hem daha iyi ama yukarıda da dediğim gibi rtx2060 lı kasa kafama yattı. O kasayı kıyas aldığınız da çok ciddi bir performans farklı olmayacaksa mağazadan almaktan yanayım.
Vatan'daki, 2060'lı sistemi alın yanına da aynı frekansa sahip bir tane daha 8GB RAM alın, alamayacaksanız da o sistemi almayın :D .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı