5000 TL monitör dahil kasa önerisi

Erdem34343456

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sadece Valorant, Minecraft ve GTA 5 oynayacağım. İleride alacağım PC'yi yükselteceğim.
Arkadaşlar, bazı yerlerde Turbox, Izoly vb. kötü markalar, lütfen onlardan önermeyin.
İyi günler.

Özelleştirmeleri bu şekilde yapın:

1621930453687.png

4180 TL tutuyor. Monitör olarak da bu modeli tercih edin:

5125 TL tutuyor monitör dahil. SSD'yi Patriot Burst 240 GB seçerseniz 4900 civarına düşer ancak GTA 5 oynayacağınız için 240 GB yetersiz gelebilir. Bu sebepten en az 480 GB'lık bir SSD almanızı öneririm.

Eğer ikinci el monitör alabilirseniz Ryzen 3 4300GE li bir sistem de önerebilirim. Ancak hazır sistem değil, parça parça olur. Yani kendiniz birleştirmeniz yada bir bilgisayarcıya birleştirmeniz gerekir.

AMD Ryzen 5 3400G Dört Çekirdek 3.70 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Özelleştirmeleri bu şekilde yapın:

Eki Görüntüle 1039890

4180 TL tutuyor. Monitör olarak da bu modeli tercih edin:

5125 TL tutuyor monitör dahil.

Eğer ikinci el monitör alabilirseniz Ryzen 3 4300GE li bir sistem de önerebilirim. Ancak hazır sistem değil, parça parça olur. Yani kendiniz birleştirmeniz yada bir bilgisayarcıya birleştirmeniz gerekir.
Tamam teşekkür ederim
AMD Ryzen 5 3400G Dört Çekirdek 3.70 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Buda güzelmiş teşekkürler

Sistem güzel olmuş. Yanlız birkaç öneride bulunacağım. İşlemci Tray ve fansız geliyor. Bu yüzden bir işlemci soğutucu alınmalı:

240 GB SSD'ye Windows kurup Valorant, CS vs. yüklendiğinde GTA 5 için yer yetmeyebilir veya SSD'de çok az bir miktar alan kalır. Yeni oyun yüklemek için de GTA 5'i silmesi gerekir. Tavsiyem arkadaşın bütçeyi birazcık zorlayıp 480 GB'lık modeli alması yönünde olur:

PSU ve kasa konusunda da kasanın hava akışının iyi değil. PSU olarak daha uygun bir model olan High Power 500W modelini alıp kasayı Ranker Cygnus V2 yapabiliriz:

Bu PSU'yu diğer sistemimde kullanıyorum, öneririm.

Sistem güzel olmuş. Yalnız birkaç öneride bulunacağım. İşlemci tray ve fansız geliyor. Bu yüzden bir işlemci soğutucu alınmalı:

240 GB SSD'ye Windows kurup Valorant, CS vs. yüklendiğinde GTA 5 için yer yetmeyebilir veya SSD'de çok az bir miktar alan kalır. Yeni oyun yüklemek için de GTA 5'i silmesi gerekir. Tavsiyem arkadaşın bütçeyi birazcık zorlayıp 480 GB'lık modeli alması yönünde olur:

PSU ve kasa konusunda da kasanın hava akışının iyi değil. PSU olarak daha uygun bir model olan High Power 500W modelini alıp kasayı Ranker cygnus V2 yapabiliriz:

Bu PSU'yu diğer sistemimde kullanıyorum, öneririm.

Kutusuz olan fotoğrafında fanla beraber gözüktüğü için fanlı gönderiliyor zannettim o yüzden eklemedim.Daha bütçe dostu olması için AMD nin kendi soğutucusu tercih edilebilir .
AMD Wraith Stealth AMD Uyumlu Hava Soğutucu
Kasa olarak onu tercih etmemin sebebi Sharkoon'un malzeme kalitesine güvenmemdi, attığınız kasa güzelmiş. İleride yaptığım sistem önerilerinde kullanabilirim. PSU konusunda Akakçe'de sıkıntı var sanırım araştırdığımda bu PSU'ya hiç denk gelmedim, ancak güzel öneri teşekkürler.

Kutusuz olan fotoğrafında fanla beraber gözüktüğü için fanlı gönderiliyor zannettim o yüzden eklemedim.Daha bütçe dostu olması için AMD nin kendi soğutucusu tercih edilebilir .
AMD Wraith Stealth AMD Uyumlu Hava Soğutucu
Kasa olarak onu tercih etmemin sebebi Sharkoon'un malzeme kalitesine güvenmemdi, attığınız kasa güzelmiş. İleride yaptığım sistem önerilerinde kullanabilirim. PSU konusunda Akakçe'de sıkıntı var sanırım araştırdığımda bu PSU'ya hiç denk gelmedim, ancak güzel öneri teşekkürler.
90 TL daha koyabiliyorsa T6 Ultra alması daha iyi olur. İleride yapacağı upgradelerde de soğutucuyu değiştirmesine gerek kalmaz. Fazla ısınan bir işlemciye geçerse Wraith Stealth yetersiz kalabilir.

Geri
Yukarı