5000 TL monitörsüz PC toplama

4khan

Hectopat
Arkadaşlar ben yeni bir sistem toplamak istiyorum ama monitör, SSD, harddisk ve PSU hariç 1060 ya da 2060 ile toplamayı düşünüyorum. Bütçem 4500 5000 arası. Ve güncel oyunları rahatça oynayabileceğim bir sistem istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
4.830 tl ediyor. İlk fırsatta RAM'e 8Gb daha ekle. 2060 ile şuan piyasadaki tüm oyunları en yüksek ayarlarda 1080p 60FPS üstü oynayabilirsin.

Son düzenleme:
4.830 tl ediyor. İlk fırsatta RAM'e 8Gb daha ekle. 2060 ile şuan piyasadaki tüm oyunları en yüksek ayarlarda 1080p 60FPS üstü oynayabilirsin.
Ryzen iyi olur mu ısınma problemi falan olmasın da

Arkadaşlar ben yeni bir sistem toplamak istiyorum ama monitör, SSD, harddisk ve PSU hariç 1060 ya da 2060 ile toplamayı düşünüyorum. Bütçem 4500 5000 arası. Ve güncel oyunları rahatça oynayabileceğim bir sistem istiyorum.
Dostum şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Sisteme gelecek olursak bende şöyle bir sistem çıkarttım sana.

Ayrıca arkadaş 8 gb ram ile başla demiş ama ben direk 16 gb ile başlamanı tavsiye ediyorum. Kendi deneyimlerimden biliyorum çünkü. Bende 17 mayıs topladım sistemimi. İlk başta 8 gb ram ile başlayım dedim. Ama oyunlarda özellikle aşırı ram tüketen oyunlarda anlık takılmalar oluyor. 23 mayıs'da da bir 8 gb daha alıp 16 gb yaptım ve fark gerçekten hissediliyor. Ekran kartı olarak 2060 yada 1060 demişsin bence 1660 ti de tercih edilebilir. Karar senin tabiki 1060-2060 arası bir kart olarak düşünebilirsin. Son olarak da vatanda şu anda kdv indirimi var. Sistemin toplam fiyatı 4,887,84 TL.
Aynı işlemciyi kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.

Aynı fiyata biri 2060 lı sistem biri 1660Ti lı sistem. Mantıklı olan 2060 lı sistem toplanabiliyorken bu fiyata 2060 tercih etmek olur. Arkadaş üst seviye bileşenler toplamış güzek toplamış lakin giriş seviye bileşenlerle de 2060 sistem bu fiyata geliyorken pek mantıklı bulmuyorum. Mesela önerdiği anakart O.C yapmayacaksan benim önerdiğin anakartla arasında öyle bi fark yok ses kalitesinde biraz daha öndedir ama sonuçta B450 anakart aynı yonga seti aynı performans haliyle. Kısaca aynı fiyata %16 lık performans söz konusuyken mantıklı olan elbette açıkça 2060 almak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı