5000 TL sistem önerisi

onatovic

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GALAX GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC 8GB GDDR6
- Corsair Vengeance 32GB (2x16) 5600MHz - ASUS Prime A620M-K 6400MHz (OC) DDR5 Soket AM5 - AMD Ryzen 5 7500F MPK 5.0GHz 32MB 6 Çekirdek AM5 - SSD - ADATA Legend 800 500GB PCIe Gen4 x4 Okuma 3500MB – Yazma 2800MB M.2 SSD - XPG Valor Air Rainbow RGB Siyah Mid Tower XPG Kyber 750W 80+ Gold Gaming Kasa - SteelSeries Apex 3 TKL RGB Gaming Klavye - CORSAIR HS80 Kulaklık - HyperX Pulsefire Haste Mouse
Meslek
Veri Analisti
Dostlar merhaba. Başlıkta yazdığım üzere 5000 TL civarında masaüstü toplayacağım ya da alacağım. Alma hikayemi ve ihtiyaç sebebimi belirteyim öncelikle. YouTube'a 8-10 dakikalik videolar hazırlıyorum ve ortalama her video 100 MB civarında bir değerde oluyor. Çok yüksek kaliteli videolar değil, daha çok ses içeriğine dayalı konsept mevcut. Kullandığım program ise Camtasia Studio. Ekstra olarak en fazla arada sırada Valorant oynamak istiyorum o da Full düşük ayarlarda.

Elimde ise 4700U işlemcili Thinkpad E14 gen 2 var. Günde en az 10 video render alarak bu cihazı yormak istemiyorum daha çok mobilite anlamında oraya buraya giderken yazılım işlerimi yapmak için kullanmak istiyorum. Kısacası ömrü uzun olsun.
Evde harici bir monitörüm var LG 27gn600. ekstra olarak monitör ihtiyacım yok. Şu anlık sadece kasa toplamak istiyorum. Birkaç işlemci baktım 4790K-3370-3470 vb. 4790k da gönlüm çok kaldı ancak ekran kartı işin içine girince maliyet yükseliyor. Çok aşırı bir bilgi birikimim de mevcut değil.

Sizlerden sistem önerisi bekliyorum.
Teşekkürler.
Kısaca = Camtasia Studio da 8-10dakikalık video render(tercihen Max 3-5 dk süre bandında) + arada sırada Valorant oynatacak sistem önerisi.
Dipnot = APU sistem işimi görür mü bilmiyorum hiç deneyimlemedim. Eğer daha az masraflı olacak ve yetecekse APU sistem önerilerine de açığım şimdiden.

Konu hala güncel.

Güncel

Son düzenleme:

Geri
Yukarı