5000 TL Sistem Tavsiyesi ve Yorumlar

ncdtkrts

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Merhaba arkadaşlar bu sistemi almayı düşünüyorum. (26 hazirana kadar almam lazım en geç MSI kampanyasından yararlanabilmek için :) )

Full oyun için bir sistem olmayacak. Grafik tasarım ve web programlama yapıyorum. Photoshopta büyük dosyalarla çalıştıgımız oluyor o yüzden işlemci 4790k düşündüm. İlk etapta overclock yapmayacam o yüzden soğutucu eklemedim şimdilik ilerde alırız.
Monitör olarak seçtiğim monitörün tepki süresi biliyorum çok fazla ama renklerde önemli benim için ayrıca pivot özelliği kesinlikle olması lazım. Bu özelliklerde IPS panel monitör tavsiyelerinize her türlü açığım.

Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

1- MSI Z97A GAMING 7 Z97 LGA 1150 DDR3-3300(OC) MHz Anakart
2- Intel Core i7-4790K 4 GHz LGA 1150 İşlemci
3- MSI GTX970 GAMING Geforce GTX 970 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
4- G.SKILL RipjawsX (F3-12800CL9D-8GBXL) 8 GB Dual KIT (2x4GB) DDR3-1600MHz CL9
5- SEAGATE Barracuda ST1000DM003 3.5" 1 TB 7200Rpm SATA Hard Disk Drive
6- Samsung 850 EVO 120 GB Solid State Drive
7- SEASONIC (SEA-M12II-620) 620W 80 Plus Bronze 12 cm Fan Güç Kaynağı
8- Zalman Z11 NEO Mid Tower Kasa/Siyah
9- DELL UltraSharp U2414H 23.8" 1920x1080 8ms Full HD Siyah Led Monitör

Toplam : 4969 TL tutuyor.
MSI+Intel kampanyasıyla 4834 TL

Update.

Update 2.

Merhabalar @ncdtkrts

Sistem gayet iyi. Şimdiden hayırlı olsun, resimlerini de görmek dileğiyle.

* GTX 980 sokmak istiyorsanız eğer; İşlemci ve anakarttan kısmak gerekiyor ancak gerek görmüyorum. Sistem gayet iyi
* HDD olarak WD Black serilerine bakabilirsiniz. Çok daha iyidir. Ancak siz bilirsiniz.
* SSD tercihiniz çok iyi.
* PSU olarak Corsair marka öneririyorum cidden çok ama çok kalitelidir. Ömürlüktür yani.

Stock soğutucu var mı bu modelde bilmiyorum. Mutlaka bir soğutucu takın küçük bir fanda olsa. Yakmayın sonra :)

iyi sosyaller!

Merhabalar @ncdtkrts

Sistem gayet iyi. Şimdiden hayırlı olsun, resimlerini de görmek dileğiyle.

* GTX 980 sokmak istiyorsanız eğer; İşlemci ve anakarttan kısmak gerekiyor ancak gerek görmüyorum. Sistem gayet iyi
* HDD olarak WD Black serilerine bakabilirsiniz. Çok daha iyidir. Ancak siz bilirsiniz.
* SSD tercihiniz çok iyi.
* PSU olarak Corsair marka öneririyorum cidden çok ama çok kalitelidir. Ömürlüktür yani.

Stock soğutucu var mı bu modelde bilmiyorum. Mutlaka bir soğutucu takın küçük bir fanda olsa. Yakmayın sonra :)

iyi sosyaller!

Öncelikle teşekkür ederim. GTX 980 bende gerek görmüyorum :)
HDD'de yeterli sanırım :) WD Black'ta baya fiyat farkı var.
PSU için özellikle önerebileceğiniz bir model var mı MAX 300 lira. Seasonic'te iyidir gerçi ama genede karşılaştırmak lazım :)

Stock fan her işlemcide mevcut. Stoğa girer girmez Noctua D14 almayı düşünüyorum.

Daha iyi ve daha ucuz vizyonda :D SSD sinerjide yoktu ayrı link atıyorum. Toplam fiyat 4895 TL.

SAMSUNG 850 Evo, MZ-75E250BW, 2.5'', 250 GB, SATA, Solid State Drive
Ultra.PNG

Daha iyi değil derken? Seçimimin + larını yazayımda açıklayıcı olsun.

HDD 2 TB
27 inç 1 ms monitör
700w güç kaynağı
250 gb SSD
İşlemci soğutucu
Tüm bu geliştirmeleri fiyatı aşağıya çekerek yapabildim, + değilde nedir??

Daha iyi değil derken? Seçimimin + larını yazayımda açıklayıcı olsun.

HDD 2 TB
27 inç 1 ms monitör
700w güç kaynağı
250 gb SSD
İşlemci soğutucu
Tüm bu geliştirmeleri fiyatı aşağıya çekerek yapabildim, + değilde nedir??

Öncelikle seçtiğiniz monitör 23 inç 6 MS. PSU 700 W olabilir lakin benim seçtiğim modüler bir güç kaynağı.
G-Skill ramler soğutuculu daha iyi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı