5000 TL Sistem Tavsiyesi

shakhadeel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 15 gün içinde yeni bir sistem alacağım. Bu sisteme monitör dahil olacak. Aslında kararımı verdim denebilir, ama yine de fikrinizi almak istedim. Kafamdaki sistem şu şekilde:

Anakart: MSI H170 Gaming M3
CPU: Intel i5 6500
Ram: Belli değil
GPU: Sapphire R9 Fury X (sıvı soğutmalı) düşünüyorum
HDD: WD Blue 1TB
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
Kasa: Belli değil
Monitör: Asus VS247HR (2ms tepkime süreli, 23.6 inç)

Hayır Nvidia'nın yeni serisini beklemeyeceğim. Beklemem gerektiğini biliyorum, ama çok sabırsız biriyim.

Monitörümün yanında 1440x900 çözünürlüğünde ikinci bir monitör olacak. Çözünürlük farkı bir sorun yaratır mı?

Forumda neredeyse hiç Fury X tavsiyesi görmedim. Bir sebebi var mı yoksa sadece rastlantı mı?

Son olarak; kesinlikle 5000TL'yi geçmemeli arkadaşlar. En fazla 50TL geçebilir. Lütfen daha yüksek fiyatlı tavsiyelerde bulunmayın.

Şimdiden teşekkürler

Adsız.png

Bir böyle yaptım i 7 var ama fury x yerine fury var.
Adsız.png

MSI R9 FURY X 4GB HBM Memory 4096Bit AMD Radeon DX12 Su Soğutmalı Ekran Kartı
Bir de böyle yaptım i 5 6600 var msi fury x sapphire dan daha ucuz olduğu için bunu koydum şu an stokta yok ama gittiğin zaman sipariş veriyorlar 3 gün sonra getiriyorlar. 3 gün kadar da sabredemiyor isen sapphire stokta var ama 80 lira aşıyor bütçenizi. Sabır mı bütçe mi :D.

Eki Görüntüle 157460
Bir böyle yaptım i 7 var ama fury x yerine fury var.
Eki Görüntüle 157463
MSI R9 FURY X 4GB HBM Memory 4096Bit AMD Radeon DX12 Su Soğutmalı Ekran Kartı
Bir de böyle yaptım i 5 6600 var msi fury x sapphire dan daha ucuz olduğu için bunu koydum şu an stokta yok ama gittiğin zaman sipariş veriyorlar 3 gün sonra getiriyorlar. 3 gün kadar da sabredemiyor isen sapphire stokta var ama 80 lira aşıyor bütçenizi. Sabır mı bütçe mi :D.
Aşağı yukarı aynı sistem olmuş zaten. Teşekkür ederim fikrinizi belirttiğiniz için.

@shakhadeel
i 5 6500 yerine 6600 koydum ve sinerji gibi yerlerden alırsanız aynı bütçeye daha kaliteli bileşenler alabilirsiniz. Vatan biraz pahalı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı