5000 TL sistem toplama

Bütçe
5000 TL
Parçalar daha iyi olabilirdi ama sorun yok, uyumlular. Bence bütçenizi belirterek yeni konu açın ve aradığınız GPU ve PSU ise bunu net bir şekilde ifade edin. Cümleleriniz karışık olmuş.
Anakart s2h v2 bence gayet iyi bir anakart, samsung ssd zaten biliyoruz kalitesini, ryzen 5 1600 af modeli bu ryzen 5 2600 ile neredeyse aynı, zalman t7 kasa 300 tl ve kaliteli olduğunu düşünüyorum ve forumlarda da olumlu yaklaşılıyor, xpg ramler de kaliteli ve medi markttan 299 tl ye aldım. Bence gayet kaliteli parçalar 5000 tl bütçe için. Game garaj gibi c4 psu lu, kronik ssdli bir sistemdense, kendim en ucuz fiyatla satan sitelerden tek tek almak daha mantıklı geldi.

Anakart S2H V2 bence gayet iyi bir anakart, Samsung SSD zaten biliyoruz kalitesini, Ryzen 5 1600 AF modeli bu Ryzen 5 2600 ile neredeyse aynı, Zalman T7 kasa 300 TL ve kaliteli olduğunu düşünüyorum ve forumlarda da olumlu yaklaşılıyor, XPG RAM'ler de kaliteli ve medi markttan 299 TL'ye aldım. Bence gayet kaliteli parçalar 5000 TL bütçe için. GameGaraj gibi C4 PSU'lu, kronik SSD'li bir sistemdense, kendim en ucuz fiyatla satan sitelerden tek tek almak daha mantıklı geldi.

Cümleleriniz çok karışık hiçbir şey anlaşılmıyor ayrıca anladığım kadarıyla PC toplamaktan hiç anlamıyorsunuz bence yardım edenlere daha nazik davranın zira çok kötü çöp bir PC toplayabilirsiniz.

Anakart S2H V2 bence gayet iyi bir anakart, Samsung SSD zaten biliyoruz kalitesini, Ryzen 5 1600 AF modeli bu Ryzen 5 2600 ile neredeyse aynı, Zalman T7 kasa 300 TL ve kaliteli olduğunu düşünüyorum ve forumlarda da olumlu yaklaşılıyor, XPG RAM'ler de kaliteli ve medi markttan 299 TL'ye aldım. Bence gayet kaliteli parçalar 5000 TL bütçe için. GameGaraj gibi C4 PSU'lu, kronik SSD'li bir sistemdense, kendim en ucuz fiyatla satan sitelerden tek tek almak daha mantıklı geldi.

İşlemci hariç size katılıyorum, gayet kaliteli parçalar.

Ben k
Cümleleriniz çok karışık hiçbir şey anlaşılmıyor ayrıca anladığım kadarıyla PC toplamaktan hiç anlamıyorsunuz bence yardım edenlere daha nazik davranın zira çok kötü çöp bir PC toplayabilirsiniz.
Ben kötü davranmıyorum. Parçaları aldım yazdığım halde iki kişi hazır pc öneriyor. Şimdi ben bu insanların dediğini dikkate almalı mıyım yoksa almamalı mıyım? Bütçem 5000 TL dediğim halde daha iyi parçalar koyabilirdiniz ve 1660 Ti alın diyorlar. Zaten anakart 550 TL, SSD 500 TL, işlemci 1000 TL, Kasa 300 TL, PSU Alırsam XPG Pylon almayı planlıyorum 650W olanı o da 550 TL, rami 299 TL ye aldım media martan ucuzdu cidden, geriye 1500 TL kalıyor ve önerdikleri 1660 Ti 3k dan baslıyor ve bütçe 6.5k oluyor. Lütfen daha iyi parçaları toplayabilecek varsa 5k ya, önersin. Kalbini kırdığım biri varsa da özür dilerim ama daha konuyu okumadan cevap vermeyin lütfen.

?

Okudum ve maalesef gram bir şey anlamadım.
Tamam bu forumdan ayrılmanın vakti geldi galiba çünkü insanlar gerçekte deneyimlemeden bir şeyi bu forumdan gördüklerine inanıyorlar. Hatta bir tane örneğim bile var 2 adet single ram yüzde yüz dual çalışmaz diyenler var bu forumda ama donanım arşivi test etti ve çalışmıştı. Size diyorum ki madem daha iyisini toplayabiliyorsunuz 5k ya toplayın görelim. Ben parçaları aldım dediğim halde hazir pc öneren var ya şaka gibi, bir de sizin tavsiye ettiğiniz şeylere mi güvenicem, gülünç. PC toplamaktan anlıyor ya da anlamıyor olabilirim ki anlıyorum, bu işlerle 5 seneyi aşkındır uğraşıyorum. Ben PC toplamaktan anlıyorum ama sizler daha konuyu okusanız da anlamıyorsunuz. NPC gibi forum, çoğunluk ne derse haklı, kulaktan dolma bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışmak. Neyse iyi günler.

Tamam bu forumdan ayrılmanın vakti geldi galiba çünkü insanlar gerçekte deneyimlemeden bir şeyi bu forumdan gördüklerine inanıyorlar. Hatta bir tane örneğim bile var 2 adet Single RAM yüzde yüz Dual çalışmaz diyenler var bu forumda ama donanım arşivi test etti ve çalışmıştı. Size diyorum ki madem daha iyisini toplayabiliyorsunuz 5K ya toplayın görelim. Ben parçaları aldım dediğim halde hazir PC öneren var ya şaka gibi, bir de sizin tavsiye ettiğiniz şeylere mi güveneceğim, gülünç. PC toplamaktan anlıyor ya da anlamıyor olabilirim ki anlıyorum, bu işlerle 5 seneyi aşkındır uğraşıyorum. Ben PC toplamaktan anlıyorum ama sizler daha konuyu okusanız da anlamıyorsunuz. NPC gibi forum, çoğunluk ne derse haklı, kulaktan dolma bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışmak. Neyse iyi günler.

Kardeş adam sana 5000 TL'ye daha iyisini atmış işte ne tatava yapıyorsun.

Ekran kartını INNO 3D GTX 1660 Ti yapıp alın. En yakın zamanda 8 GB RAM daha eklemenizi öneririm.

Tamam bu forumdan ayrılmanın vakti geldi galiba çünkü insanlar gerçekte deneyimlemeden bir şeyi bu forumdan gördüklerine inanıyorlar. Hatta bir tane örneğim bile var 2 adet single ram yüzde yüz dual çalışmaz diyenler var bu forumda ama donanım arşivi test etti ve çalışmıştı. Size diyorum ki madem daha iyisini toplayabiliyorsunuz 5k ya toplayın görelim. Ben parçaları aldım dediğim halde hazir pc öneren var ya şaka gibi, bir de sizin tavsiye ettiğiniz şeylere mi güvenicem, gülünç. PC toplamaktan anlıyor ya da anlamıyor olabilirim ki anlıyorum, bu işlerle 5 seneyi aşkındır uğraşıyorum. Ben PC toplamaktan anlıyorum ama sizler daha konuyu okusanız da anlamıyorsunuz. NPC gibi forum, çoğunluk ne derse haklı, kulaktan dolma bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışmak. Neyse iyi günler.
Hocam eğer bilginiz olsaydı bu zamanda R5 1600 gibi bir işlemcinin alınmaması gerektiğini bilirdiniz. Onun yerine daha ucuz olan ve daha performanslı olan i3 10100F alırdınız. İşlemciye o kadar para dökmek yerine ekran kartına önem verirdiniz. Ayrıca gamegaraj PSU'larına laf etmişsiniz. Giriş seviyesi olabilirler ama sorun çıkarmazlar. Bizim tavsiyelerimize güvenmeyecekseniz bu foruma konu açmayın. Selametle.

Yeni konular

Geri
Yukarı