5000 TL Sistem Toplama

İşte bende bekliyorum indirimli fiyatları, umarım beklediğime değecek bir indirim olur.
teşekkür ederim paylaşımın için.
Nacizane tavsiyem beklemek de fayda var. Yılbaşı sonrasında tüm mağazalar ürünlere zam yaptı. Tüm sistemde 500-600 TL fiyat farkı oluştu Öncesinde en makulu olan Sinerji ve İnventus dahi şimdi yüksek fiyatta satmaya başladı.
Bende indirim olmasını bekliyorum.
İnşallah umduğumuza nail oluruz

Nacizane tavsiyem beklemek de fayda var. Yılbaşı sonrasında tüm mağazalar ürünlere zam yaptı. Tüm sistemde 500-600 TL fiyat farkı oluştu Öncesinde en makulu olan Sinerji ve İnventus dahi şimdi yüksek fiyatta satmaya başladı.
Bende indirim olmasını bekliyorum.
İnşallah umduğumuza nail oluruz
Eğer vaktin var ise sistemime bakıp tavsiye verebilirmisin, şimdilik sadece ekran kartını aldım .
Diğerleri için hala değişiklik yapma fırsatım var.

Eğer vaktin var ise sistemime bakıp tavsiye verebilirmisin, şimdilik sadece ekran kartını aldım .
Diğerleri için hala değişiklik yapma fırsatım var.
Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaktan memnun olurum.
Valla abi bende 5000 TL ile toplamayı düşünüyorum. Senin sistemden farkı;
-OC yapmayacağım için Ryzen 5 1600 işlemci almayı düşünüyorum. Senin seçimlerin biraz daha üst sınıf olduğu için pahalı.
-MSI anakartlar Ryzen işlemciler için tavsiye edilmiyor(muş). GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 mATX e bütçem yetiyor.
- X işlemci olmayınca bütçeyi 3000 MHZ RAM tarafına kullanacam.
- Seni üzmek veyahut yargılama adına söylemiyorum yanlış anlama. Ekran kartı biraz pahalı. Daha uygun GTX 1060 modeli piyasada mevcut.
- Son olarak ise bugün Amazon.com da tüm sistem (monitör dahil ) 1000 $civarı mevcuttu. Piyasada ki fiyatlar bir hayli artınca bi de dolar bir nebze düşünce alternatif seçenek olarak aklıma gelmedi değil.
Beklemek de fayda var bu süreçte.
İnşallah söylediklerim de yararına dokunacak bir şeyler vardır. ;)

Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaktan memnun olurum.
Valla abi bende 5000 TL ile toplamayı düşünüyorum. Senin sistemden farkı;
-OC yapmayacağım için Ryzen 5 1600 işlemci almayı düşünüyorum. Senin seçimlerin biraz daha üst sınıf olduğu için pahalı.
-MSI anakartlar Ryzen işlemciler için tavsiye edilmiyor(muş). GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 mATX e bütçem yetiyor.
- X işlemci olmayınca bütçeyi 3000 MHZ RAM tarafına kullanacam.
- Seni üzmek veyahut yargılama adına söylemiyorum yanlış anlama. Ekran kartı biraz pahalı. Daha uygun GTX 1060 modeli piyasada mevcut.
- Son olarak ise bugün Amazon.com da tüm sistem (monitör dahil ) 1000 $civarı mevcuttu. Piyasada ki fiyatlar bir hayli artınca bi de dolar bir nebze düşünce alternatif seçenek olarak aklıma gelmedi değil.
Beklemek de fayda var bu süreçte.
İnşallah söylediklerim de yararına dokunacak bir şeyler vardır. ;)

Aslında bende PC toplamaya 1600 işlemci ve Gigabyte markası ile başladım (eski PC Gigabyte 10 senelik Makina, ki çok memnun kaldım hiç arıza vermedi)

Ama İtopya olsun sinerji olsun memnuniyet oranı düşük herkes İnventusu beğeniyor.
bende ondan toplayayım dedim.

Ama onda da Gigabyte kalmamış, aradım görüştüm yakın zamanda Gigabyte tedarik edemeyeceklerini söylediler.

Bende dedim ki güven benim için önemli pahalı olsun ama sizden olsun siz bana sistem toplayın dedim.

Resim de onların önerdiğini ben gene kırptım.Bende overclock meraklısı değilim.
Yoğun talep olduğu için hafta sonu indirim yapacaklarmış, ama ekran kartı ellerinde az kalmış ve tedarik etmekte zorlanıyorlarmış bu yüzden ekran kartında indirim olmayacak ama diğer ürünlerde olacakmış.erkenden aldım bende.

Ekran kartı pahalı evet ama dediğim gibi tüm son kullanıcılar firmanın satış öncesi ve sonrasını övüyor.Bende aradığımda her seferinde bana dönüş oluyor. Her gün arıyorum firmayı :)

AMD İşlemciler ve Gigabyte marka Ana kartı incelediğimde 3000 MHZ her RAM desteklemediklerini öğrendim.Yani sen 3000 değil 2133 MHZ alacaksın (tabi bu benim araştırmam)

Gigabyte sitesinden Ana kartın desteklediği RAM ve MHZ' de 3000 MHZ markalı RAM göremedim.
İstersen sende incele. O yüzden ben 2x8 2400 aldım.

Ben zaten HDD ,SDD ve Monitör almaya cam (eski monitör var oyunlar için akıllı TV mi kullanıyorum odamda) ,Klavye yerine Steam ve Xbox game pad kullanıyorum, O yüzden ağırlığı donanıma verdim.
Üst düzey oyuncu değilim ben :))

Çok teşekkür ederim yorumların için, Steam kullanıcı adım bu :vxgen
eklersen sevinir im. Ordan da bilgi paylaşmaya devam ederiz.

Gigabyte ile ilgisi yok o olayın. Listede yoksa bu çalışmayacağı anlamına gelmiyor. Sadece test ettikleri RAM'leri listeye ekliyorlar. Gigabyte ile ilgili tek şikayet görmedim RAM uyumsuzluğuna dair. Ryzende RAM frekansı gerçekten performansı etkiliyor.

Gigabyte ile ilgisi yok o olayın. Listede yoksa bu çalışmayacağı anlamına gelmiyor. Sadece test ettikleri RAM'leri listeye ekliyorlar. Gigabyte ile ilgili tek şikayet görmedim RAM uyumsuzluğuna dair. Ryzende RAM frekansı gerçekten performansı etkiliyor.
Doğru Gigabyte ile ilgisi yok AMD ile ilgili bu konuda hem fikirim.
Ama sormak isterim sana seçmiş olduğum MSI B350 Gaming Ana kart ve 2400 MHZ RAM Uzun yıllar kullanabileceğim bir seçim mi? 1600x ile beraber!..

OC yapmayacaksan 1600X almanın pek anlamı yok. Almışken sana önerdiğim anakartı ve RAM'i almanı tavsiye ederim. Ryzen için 2400 MHz RAM iyi bir seçim olmayacaktır. Biri bunun testini dahi yapmıştı. Baya farkediyor. Gigabyte veya AMD konusu değil. BIOS'u güncelleyerek 3000 MHz kullanacaksın. MSI alsanda bu durum aynı diğerinide de aynı. BIOS güncellenip gönderilmişse ayrı konu.

OC yapmayacaksan 1600X almanın pek anlamı yok. Almışken sana önerdiğim anakartı ve RAM'i almanı tavsiye ederim. Ryzen için 2400 MHz RAM iyi bir seçim olmayacaktır. Biri bunun testini dahi yapmıştı. Baya farkediyor. Gigabyte veya AMD konusu değil. BIOS'u güncelleyerek 3000 MHz kullanacaksın. MSI alsanda bu durum aynı diğerinide de aynı. BIOS güncellenip gönderilmişse ayrı konu.
Bende Gigabyte istiyorum fakat firmanın elinde yok ve yakın zamanda olmayacak gibi görünüyor.
Zaten ekran kartını MSI olarak aldım mecbur sistem artık MSI olacak.

RAM konusunda tavsiyene kesinlikle uyacağım ve 3000 MHZ alacağım.

Zaten kasa tercihimde senin tavsiye ettiğin Corsair olacak, ama senden ricam bana Kırmızının hakim olduğu bir kasa da tavsiye edebilir misin.

Bende Gigabyte istiyorum fakat firmanın elinde yok ve yakın zamanda olmayacak gibi görünüyor.
Zaten ekran kartını MSI olarak aldım mecbur sistem artık MSI olacak.

RAM konusunda tavsiyene kesinlikle uyacağım ve 3000 MHZ alacağım.

Zaten kasa tercihimde senin tavsiye ettiğin Corsair olacak, ama senden ricam bana Kırmızının hakim olduğu bir kasa da tavsiye edebilir misin.
Abi İnventus da güzel indirim var haftasonu. Kaçırma bir bak. Önceki indirim den daha uygun fiyatlar

Abi İnventus da güzel indirim var haftasonu. Kaçırma bir bak. Önceki indirim den daha uygun fiyatlar
Biliyorum kardeşim Kasa ve PSU hariç hepsini aldım.
Şimdi kasa tercih edecem.
eyvallah...

Biliyorum kardeşim Kasa ve PSU hariç hepsini aldım.
Şimdi kasa tercih edecem.
eyvallah...
İşte yeni yakışıklı. :)
msı pc ..jpeg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı