5000 TL Sistem Toplama

kankavol

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben resimdeki sistemi toplamak istiyorum. Sizlerin tavsiyelerine ihtiyaç duyuyorum. Eğer vaktiniz olursa inceleyip tavsiye verir misiniz? Ona göre hafta sonu İtopya'dan sistemi toplatacağım.
Hardisk, SSD ve DVD sürücü eski bilgisayarımdan aktaracağım.

Hardcore oyuncu değilim, Casual oyuncu profili benimki si AAA oyunlarda 1080p karşılasın yeter.

Monitör yerine Arçelik HD akıllı TV'mi kullanıyorum ek olarak ta Xbox Game Pad ile Steam game pad kullanıyorum.

Bir nevi konsol gibi, bu zaman kadar tüm oyunlarımı Steam üzerinden aldığım için konsol alamıyorum.

Zira 300'ün üzerinde oyun var.

Değerli tavsiyelerinizi beklerim..

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle doğru yere geldin. Konuyu açman iyi olmuş. Bazıları konuyu aldıktan sonra açıyor. Keşke şunu almasaydın, keşke şunu böyle alsaydın diye uzuyor.

Öncelikle SSD, HDD sende mevcut, o yüzden daha güçlü bir bilgisayar toplayacağız.

5000.jpg

Kasada DVD takma yeri yok diye biliyorum. Bu zamanda kimse DVD felan kullanmıyor zaten.

Öncelikle doğru yere geldin. Konuyu açman iyi olmuş. Bazıları konuyu aldıktan sonra açıyor. Keşke şunu almasaydın, keşke şunu böyle alsaydın diye uzuyor.

Öncelikle SSD, HDD sende mevcut, o yüzden daha güçlü bir bilgisayar toplayacağız.

Eki Görüntüle 274283
Kasada DVD takma yeri yok diye biliyorum. Bu zamanda kimse DVD felan kullanmıyor zaten.
Üstat ana kart seçimi yaparken ATX mi yoksa mATX mi seçmek daha isabetli olur?
Bende sistem toplamayı düşünüyorum ve lakin sistemi hep ATX ana kart üzerinden hesapladım. Aralarında nasıl bir fark olduğunu bilmiyorum almadan evvel size danışmak istedim.

@HezarFem İmzamdaki kırmızı yazıda belirttiğim gibi, konu içinde konuya cevap vermiyorum. Eğer ayrı konu açarsanız yardımcı olurum.

msı pc.png
msı pc.jpg
Eki Görüntüle 274644 Eki Görüntüle 274647

Eki Görüntüle 274283
Öncelikle tavsiyen için çok teşekkür ederim.Forum kurallarına uymadığım için ceza aldım bu yüzden, sana şimdi cevap yazabiliyorum.

Senin göndermiş olduğun listeyi temel alıp hareket ettim, listeni oluşturduğun Sinerji firmasının, fiyat açısından makul ama satış sonrası için, yaptığım araştırmayla gördüm ki kimse tavsiye etmiyor.
bende senin listeyi baz alıp, araştırmaya devam ettim.

Inventus firmasının piyasadaki bilinirliği ve güveni fazla olduğu için onları tercih ettim.
ama onlarda da Gigabyte olmadığı için MSI markasına karar kıldım.

İlk resimde almak istediğim kasanın bilgilerini görebilirsin.Zaten Ekran kartını aldım :)
İkinci resimde onların tavsiye ettiği Kasanın resmini koyuyorum.

Eğer eklemek istediğin yada tavsiye edeceğin bir şey varsa seve seve dinlerim.

Hoşçakal teşekkür ederim tekrar...

Son düzenleme:
Umarım o fiyata almamışsınızdır. Sinerji gayet güvenilirdir. O anakart o kadar etmiyor. Fiyatlar uçmuş Inventusta gerçekten. Pek tavsiye etmiyorum.

Umarım o fiyata almamışsınızdır. Sinerji gayet güvenilirdir. O anakart o kadar etmiyor. Fiyatlar uçmuş Inventusta gerçekten. Pek tavsiye etmiyorum.
Haklı olabilirsin ama ne bileyim, sana ilk seferde ulaşıp firma ile ilgili sorular soracaktım ama yapamadım.Kendim araştırınca Sinerji için olumsuz çok yönde yorum okudum.Herkesin ortak tavsiyesi inventus oldu yorumlar dada olumsuz çok az olunca kararı bu yönde kıldım.

Sadece ekran kartının ödemesini yaptım kalanlar için indirim yapacaklarmış beklememi söylediler.
Ekran kartı stoklarda az olduğu için ve fiyatı inmeyeceği için onu erkenden aldım.

Diğerlerinin ise indirimini bekliyorum.

Screenshot_20171231-221452.png
Haklı olabilirsin ama ne bileyim, sana ilk seferde ulaşıp firma ile ilgili sorular soracaktım ama yapamadım.Kendim araştırınca Sinerji için olumsuz çok yönde yorum okudum.Herkesin ortak tavsiyesi inventus oldu yorumlar dada olumsuz çok az olunca kararı bu yönde kıldım.

Sadece ekran kartının ödemesini yaptım kalanlar için indirim yapacaklarmış beklememi söylediler.
Ekran kartı stoklarda az olduğu için ve fiyatı inmeyeceği için onu erkenden aldım.

Diğerlerinin ise indirimini bekliyorum.
Adamlar insaflı ve dürüstlermiş hakikaten. Çünkü satmak isteseler tabii bir şekilde satabilirlerdi. Ama doğruyu söylemişler helal olsun.
Bayağı zam yaptı İnventus. Yılbaşından önce fiyatlar bir hayli uygundu. Sağolsun @Pantheon da paylaşmıştı.
Resim Yılbaşından öncesi ürünlere ait

Eki Görüntüle 274676
Adamlar insaflı ve dürüstlermiş hakikaten. Çünkü satmak isteseler tabii bir şekilde satabilirlerdi. Ama doğruyu söylemişler helal olsun.
Bayağı zam yaptı İnventus. Yılbaşından önce fiyatlar bir hayli uygundu. Sağolsun @Pantheon da paylaşmıştı.
Resim Yılbaşından öncesi ürünlere ait
İşte bende bekliyorum indirimli fiyatları, umarım beklediğime değecek bir indirim olur.
teşekkür ederim paylaşımın için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı