5000 TL tasarım için sistem önerisi

Bütçe
4500 - 5000

FayTech

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, belirlediğim fiyat doğrultusunda ağırlıklı olarak Premiere Pro, After Effects, Illustrator ve Photoshop çalışmalarımı rahat bir şekilde yapabileceğim nadiren oyun oynayacağım bir PC toplamak istiyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır parçalarla 5K'ya güzel bir sistem dizemezsiniz İtopya'ya ve Vatan Bilgisayar'a bakın orada hazır OEM sistemler var ne kadar iyi tartışılır.
Letgo'dan ikinci el parçalar alarakta bir sistem dizebilirsiniz ama garantisi olmaz.
Üstüne biraz daha ekleyip bunu alabilirsin.
Sistem özellikleri: Intel Core i3 10100F/MSI GeForce GTX 1650 Ventus XS 4G OC 4GB/16GB DDR4/240GB SSD

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Şu an kullandığım laptop ımda i5 işlemcim var bu sistemde i3 olarak belirtilmiş yani bunun anlamı işlemci olarak daha düşük olması demek olmuyor mu?

Teşekkür ederim. Şu an kullandığım laptop ımda i5 işlemcim var bu sistemde i3 olarak belirtilmiş yani bunun anlamı işlemci olarak daha düşük olması demek olmuyor mu?

İşlemcilerin nesilleri var, nesillere göre daha çok performans artar.
Büyük ihtimal sendeki i5 3 - 4.nesil bir i5
Arkadaşın attığı sistemde i3 10.nesil bir işlemci var i5 3 - 4 nesil i3 10.nesil in yanına yaklaşamaz performans konusunda.
İnşallah anlatabilmişimdir.

Sistem bayağı uygun fiyatlı alın derim.

İşlemcilerin nesilleri var, nesillere göre daha çok performans artar.
Büyük ihtimal sendeki i5 3 - 4.nesil bir i5.
Arkadaşın attığı sistemde i3 10.nesil bir işlemci var i5 3 - 4 nesil i3 10.nesil in yanına yaklaşamaz performans konusunda.
İnşallah anlatabilmişimdir.

Sistem bayağı uygun fiyatlı alın derim.

Tam da aynısını yazacaktım baktım ki siz yazmışsınız :D

Dostum eğer renderlama yapıyorsan AMD işlemcilerden uzak dur bu arada.
Laptopun büyük ihtimalle birkaç sene öncesinin yani eski nesil 10. nesil bir i3 çok daha iyidir emin olabilirsin ama eğer işlemcinin tam ismini yazarsan güzel olur.

Intel Core i5 5200U 2.20GHz
Tam da aynısını yazacaktım baktım ki siz yazmışsınız :D

Dostum eğer renderlama yapıyorsan AMD işlemcilerden uzak dur bu arada.
Laptopun büyük ihtimalle birkaç sene öncesinin yani eski nesil 10. nesil bir i3 çok daha iyidir emin olabilirsin ama eğer işlemcinin tam ismini yazarsan güzel olur.
AMD işlemcilerden verim alamayacağımı mı söylüyorsunuz?

Intel Core i5 5200u 2.20GHz

Renderlamada AMD çok iyi değil daha fazla çekirdekli ama daha güçsüz çekirdekleri var oyun için yani.
Intel Core i5 5200u 2.20GHz

Kesinlikle 10. nesil i3 daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı