5000 TL'lik Sistem Tavsiyesi

@harunkbts Gerekeni söylemiş. Sistem gayet güzel Ryzen 1600 sığsa tam olucaktır.

q1.jpg

Anakart 3200Mhz(OC) destekliyor. Site normal frekansını yazmış.

@Pantheon topladığınız sistem cok hoşuma gitti. Teşekkürler.
@harunkbts Öneriniz için teşekkürler.
İkinize de soracağım şu.

https://www.itopya.com/Mars-M1070GX...GB-16GB-DDR4-240GB-SSD-1TB-Gaming-Bilgisayar/

Linkteki cihazı youtuber bir arkadaş toplamış. Sistem çok iyi duruyor. Monitör harici tabii ki. GTX 1070 2K için daha uyumlu falan diyorlar ben pek bilmiyorum. Bu sisteme 1070 yerine 1060 koyup ekstra monitör de alsam daha mı iyi olur yoksa sizin topladığınız cihazı mı direk alsam bilemedim :)

Düzenleme: Ekstra olarak 1070 alacak olsam önerdiğiniz monitörü alsam sıkıntı çıkar mı? Güzel performans alır mıyım?

Sıkıntı çıkmaz. GTX 1070 evet güçlü bir kart, 1080p'de oynayabilirsin. Şimdi 1060 alıp monitöre mi yatırım yapmak istiyorsun?

Evet 1070 2k için özel üretilmiş bir kart. Ancak 2k monitörler de 2000 liradan başlıyor. E geriye kalan 3000 liralık bütçenin gerisini de 2000 liraya 1070 kaplıyor.
Önerim : 2k çözünürlük takıntınız varsa SSD ve Ram'den çıkarıp bütçe artırarak 2k monitör almanız. Takıntınız yoksa asla önermem.

Diğer bir alternatif : Takıntınız yoksa 1080 piksel monitör de gayet işinizi görür. 23.6 inçlik 1080 piksel 1 milisaniye monitörler 2k monitörlerden 2.5 kat daha ucuz. GTX 1070 ve 1080p monitör alırsanız ilerde monitörü satıp yükseltirsiniz. Çünkü GTX 1070 1080 pikselin canını okur :)

Takıntın yoksa her türlü 2. alternatifi tercih et.

@Pantheon @harunkbts Sanırım karar verdim. GTX 1060 ile birlikte monitörü alacağım :) Pantheon arkadaşımızın attığı sistemi almayı düşünüyorum. Diyeceğiniz bir şeyler var mı :))

AMD Ryzen 5 1500X PC Toplama Rehberi - Technopat

Bu sisteme GTX 1060 ile AMD Ryzen 5 1600 Eklesem nasıl olur?
Bende tam onu izlemiştim biraz önce. :) Olur ama kullandıkları monitör pahalı biraz. Ayrıca bizim anakart daha iyi. Bence bizim sistem ondan iyi.
@Nazım Paşa @Barış Tolon

@harunkbts Şöyle yapsam? Monitör aynı monitör bütün sistem aynı sistem sadece ekstra olarak GTX 1070 ekleyelim. 1060 yerine. nasıl olur sizce? Canavar mı olur yoksa fps istenenden az mı gelir?

Afedersin unutmuşum linki atmayı ayrıca benim dediğim seagate daha pahalı yani tam 205 TL ama öneririm.
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM Sata 3.0 NCQ 64Mb Sabit Fiyatı

Şimdi sistem tavsiyemize gelelim benim önerim işlemcin ekran kartından ucuz olmalı yani aşırı değil ama ucuz mesela GTX 1060 1400 TL. Yaklaşık sende i5 6600k almalısın bence.

Oyun Bilgisayar : Ekran Kartı > İşlemci
Ofis Bilgisayarı : İşlemci > Ekran Kartı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı