5000 TL'ye 1050 Ti sisteme yükseltme önerisi

Bu RAM'iniz düşük MHz oldugu için alacagınız yeni RAM uyum saglamak için düşük MHz'de çalışcak bu yüzden aldıgınız yeni RAM'den tam verim alamayacaksınız bu işe giriyorsanız RAM'ler işlemci ve anakart değişmeli hala PSU ile ilgili bir cevap vermediniz oda önemli bir faktör.
Sökmek gerekliymis kasayı anladığım kadarıyla kontrol edebilmek için, bir yandan çalışıyorum akşam söküp bakıp size detaylı bilgi veriyor olacağım. Bütün bilgileri toparlamak adına bir software var mı acaba kasayı sokmeden mevcut sizinle paylaşmam gereken şeyleri paylaşabilecegim?

Sökmek gerekliymis kasayı anladığım kadarıyla kontrol edebilmek için, bir yandan çalışıyorum akşam söküp bakıp size detaylı bilgi veriyor olacağım. Bütün bilgileri toparlamak adına bir software var mı acaba kasayı sokmeden mevcut sizinle paylaşmam gereken şeyleri paylaşabilecegim?

PSU için açmanız gerekiyor zaten anakart degişceginiz için RAM ve işlemci uyumsuzlugu ortadan kalkıyor ekran kartınızdada sorun olacagını düşünmüyorum tek sıkıntı PSU gibi duruyor.
Bu arada SSD'yi unuttuk önemli bir faktor M.2 SSD yakışır 250 GB 600 700 TL verip Windows'u ve bazı oyunlarınızı ona kurarsanız tadından yenmez.

B450M S2H çok daha iyi olur.
8GB RAM daha ekle. İşlemciyi 5600 yap. Sonradan ekran kartında güncelleme yaparsın. Oynadığın oyunlar işlemci tabanlı.

PSU için açmanız gerekiyor zaten anakart degişceginiz için RAM ve işlemci uyumsuzlugu ortadan kalkıyor ekran kartınızdada sorun olacagını düşünmüyorum tek sıkıntı PSU gibi duruyor.
Bu arada SSD'yi unuttuk önemli bir faktor M.2 SSD yakışır 250 GB 600 700 TL verip Windows'u ve bazı oyunlarınızı ona kurarsanız tadından yenmez.
Kontrol ederken cooler master 230 yazdığını gördüm ama pc bir anda bir çat sesi ile kapandı, sigorta atmış durumda ve kasadan hafif bir yanık kokusu geldi. Donanıma zarar gelmiş olabilir mi?

Kontrol ederken Cooler Master 230 yazdığını gördüm ama PC bir anda bir çat sesi ile kapandı, sigorta atmış durumda ve kasadan hafif bir yanık kokusu geldi. Donanıma zarar gelmiş olabilir mi?

Duman vs çıkmadıysa sorun yok gibi hocam PSU'da değişecek anlaşılan umarım ekran kartına zarar gelmemiştir ekran kartını sökün hocam kasada durmasın bizim için önemli olan o bize boş kasa ve o ekran kartı lazım kasayı boşaltın işlemci olarak R5 5600X e 4K vermek bütçeye fazla gelir şimdi strateji değiştiricez yeni ve güçlü olan.
i3 12100F 2000 TL.
MSI PRO H610M-G DDR4 Intel H610 Soket 1700 DDR4 3200MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da 1700 TL.
MSI MAG A550BN 550W 80 PLUS BRONZE GÜÇ KAYNAGI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da 700 TL.
https://www.hepsiburada.com/xpg-gam...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.64.3 550 TL de RAM.

Bütçe bitti SSD için.

Duman vs çıkmadıysa sorun yok gibi hocam PSU'da değişecek anlaşılan umarım ekran kartına zarar gelmemiştir ekran kartını sökün hocam kasada durmasın bizim için önemli olan o bize boş kasa ve o ekran kartı lazım kasayı boşaltın işlemci olarak R5 5600X e 4K vermek bütçeye fazla gelir şimdi strateji değiştiricez yeni ve güçlü olan.
i3 12100F 2000 TL.
MSI PRO H610M-G DDR4 Intel H610 Soket 1700 DDR4 3200MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da 1700 TL.
MSI MAG A550BN 550W 80 PLUS BRONZE GÜÇ KAYNAGI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da 700 TL.
https://www.hepsiburada.com/xpg-gam...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.64.3 550 TL de RAM.

Bütçe bitti SSD için.
SSD var bende bir de mevcut ram Corsair Vengeance LPX 8GB 2400Mhz DDR4 CL16 CMK8GX4M1A2400C16R Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu, bunu satıp 8gb 3200 MHz x2 alırsam daha uyumlu olur değil mi?

Cevap için teşekkürler, işlemci konusunda araştırma yapıyor olacağım ama kısa vadede ram güncellemesi yapayım diyorum. Ram için kontrol sagladigimda söyle bir ekran geldi karşıma, mevcut rami de satıp iki ram almadan bir tane ram alsam etkili olur mu yoksa birbiri ile uyumlu önerdiğiniz iki rami mi alayım?
Önerim elinizdekileri satıp yenilerini almanız yönünde. 2400 mhz Zen 3 mimarili işlemciler için yetersiz bir değer.
Uyumsuzluk çıkabilir, ram alacaksanız almadan önce elinizdeki ramlerle bu ramin voltaj değerlerini de karşılaştırın, aynıysa uyumsuzluk ihtimali düşük olur.

Ayrıca 10100F ve 12100F gibi işlemciler yerine 5600 seçmek önbellek ve çarpan kilidinin açık olmasından daha mantıklı gibi duruyor.

10100F RX 6600'e işlemci ağırlıklı oyunlarda darboğaz yapar.

Uyumsuzluk çıkabilir, RAM alacaksanız almadan önce elinizdeki RAM'lerle bu RAM'in voltaj değerlerini de karşılaştırın, aynıysa uyumsuzluk ihtimali düşük olur.

Ayrıca 10100F ve 12100F gibi işlemciler yerine 5600 seçmek önbellek ve çarpan kilidinin açık olmasından daha mantıklı gibi duruyor.

10100F RX 6600'e işlemci ağırlıklı oyunlarda darboğaz yapar.

Uyumsuzluk riskinin farkında oldugum için şimdilik elindeki 8 GB RAM'le idare etmesini söyledim kendisi sonra onu satıp benim attıgımdan vs 2x8 şeklinde alacaktı onda arkadaşla hemfikiriz.

5600'in daha iyi oldugunu biliyorum hocam bütçeyi aşıyor 5600 le bir kombinasyon yapıldı önceki yazışmalarda ama bütçe işte eski sistemine nazaran i3 12100F çok iyi ve güncel bir işlemcidir.

Geri
Yukarı