5000 TL'ye RTX 3060 sistem için PSU önerisi

Bütçe
5.000

swd.furkan

Femtopat
Daha fazla  
RAM
XPG 2X8
İşlemci
İntel i5 12000F
Merhaba hocalar. Ben sistemimde 3060 12 GB, i5. 12.n ve 120'lik sıvı soğutma kullanıyorum. Kullanmış olduğum Corsair RM750X bozuldu ve insanlar bu PSU'da kronik sorun olduğunu söylediler. Ben de yeni bir PSU arayışı içerisindeyim.

İsteklerim
  • Tam modüler olması.
  • Everest, Rampage gibi markalar olmaması.
  • Maximum 5.000 TL olması.
  • Gold sertifikası olması.
  • Siyah renk opsiyonu olması.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocalar. Ben sistemimde 3060 12 GB, i5. 12.n ve 120'lik sıvı soğutma kullanıyorum. Kullanmış olduğum Corsair RM750X bozuldu ve insanlar bu PSU'da kronik sorun olduğunu söylediler. Ben de yeni bir PSU arayışı içerisindeyim.

isteklerim
  • Tam modüler olması.

Şimdiden teşekkürler.

650W sizin siteminize yetecektir.
Ya da.
modüler:

Son düzenleme:

İsteklerim
  • Tam modüler olması.

Şimdiden teşekkürler.

Kaliteli bir 450W PSU bile o sistem için yeterli olacaktır. 650W olarak bu modele bakabilirsiniz.

Bütçenize göre bu model iyidir.

Kaliteli bir 450W PSU bile o sistem için yeterli olacaktır. 650W olarak bu modele bakabilirsiniz.

Bütçenize göre bu model iyidir.

Kanka 550W ile GTA giriyorum drop üstüne drop giriyordu o yüzden 750W aldım, ve gelecekte ekran kartını, işlemciyi yükseltirim diye 750W aldım.

Kanka 550W ile GTA giriyorum drop üstüne drop giriyordu o yüzden 750W aldım, ve gelecekte ekran kartını, işlemciyi yükseltirim diye 750W aldım.
Drop güç kaynağı ile alakalı olmaz. Ayrıca GTA 5 oyun motorunun bir FPS limiti var. Çok yüksek FPS alırsanız sürekli drop girmeye başlıyor oynayamıyorsunuz. 120-130 FPS civarına sabitlemek en iyisi.

Drop güç kaynağı ile alakalı olmaz. Ayrıca GTA 5 oyun motorunun bir FPS limiti var. Çok yüksek FPS alırsanız sürekli drop girmeye başlıyor oynayamıyorsunuz. 120-130 FPS civarına sabitlemek en iyisi.

Kanka bende dropla PSU'nun alakası olmadığını biliyorum ama 750'ye geçince hiç drop sorunu yaşamadım ve 550 de son hız çalışıyordu fanı, bayağı sesliydi.

İsteklerim
  • Tam modüler olması.

Şimdiden teşekkürler.
İkinci el ilgilenirsen corsair RM 1000x var. Sarı sitede satılıpa koydum. 5000 tl ye verebilirim.

Geri
Yukarı