50000 TL motor önerisi

EdoMinato

Kilopat
Daha fazla  
Ehliyeti aldıktan sonra ilk motoru almak için 50k bütçe hazırlamıştım ama malum ülkede her gün farklı bir sabaha uyandığım için 50k bütçe ayıramayacak duruma geldim.

En kötü ayağım yerden kesilsin sağa sola, bakkala markete filan gideyim diye 50cc bir makine ile başlamak istedim zira param ancak onlara yetiyor gibi şu an. Bütçeyi 50 ye zorlasam bile o paraya hem sıfır 250cc lik makine yok hemde motordan anlamadığım için 2. el alıp kazıklanmak istemem.

50cc alabileceğimden bile emin değilim ama olurda para ayarlarsam birkaç marka buldum.

Hangisi daha mantıklı olur ?

Kuba Blueberry
RKS Azure
Mondial ZNU

Hangisi neden tercih edilmeli? Varsa listeye eklenecek model onlara da bakmak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben mondial wing aldım öneririm rengi ve teknolojik duruşu hoşuma gidiyoru akü konusunda bir problem yaşıyorum motor havanın soğuk olduğu zamanlarda marş motoru neredeyse hiç döndürmüyor 2 gün önce servise gittim başka akü ile motoru denedik motorda bir problem yok fabrika akü gönderecek onu bekliyorum.

Ehliyet sınıfın nedir? Hangi tür motosiklet seviyorsun?
Başlangıç olarak A2 aldım hocam. Yaşım A yada yetiyor ama A alsam bile 600cc bir aletin üstüne bütçem yetmediğinden ileride yükseltirim diyerek A almadım. ( zaten yükseltme işide okuduğum kadarı ile kolaymış. yazılı yok ders yok sadece sınav parası ödeyip sınava giriyormuşsun )

Cruiser tarzı motor seviyorum. Naked ve SS pek benlik değil.

Başlangıç olarak A2 aldım hocam. Yaşım A ya da yetiyor ama A alsam bile 600CC bir aletin üstüne bütçem yetmediğinden ileride yükseltirim diyerek A almadım. ( zaten yükseltme işide okuduğum kadarı ile kolaymış. Yazılı yok ders yok sadece sınav parası ödeyip sınava giriyormuşsun )

Cruiser tarzı motor seviyorum. Naked ve SS pek benlik değil.

Keşke A alsaymışsın. Yükseltme zor değil sadece direksiyona gireceksin ama o da büyük masraf, tek kalemde bitirseydin sınavı. Ek olarak A motosiklet ile ehliyet almak daha kolay. Cruiser de benim hiç tarzım değil o yüzden o tarafı hiç bilmiyorum maalesef bir şey öneremeyeceğim ama CC olarak 200 altına inmemeni tavsiye ederim.

Keşke A alsaymışsın. Yükseltme zor değil sadece direksiyona gireceksin ama o da büyük masraf, tek kalemde bitirseydin sınavı. Ek olarak A motosiklet ile ehliyet almak daha kolay. Cruiser de benim hiç tarzım değil o yüzden o tarafı hiç bilmiyorum maalesef bir şey öneremeyeceğim ama CC olarak 200 altına inmemeni tavsiye ederim.
Sadece sınav harcını yatırıp girmiyor muyuz ? oda 300-500 lira bir şeydir ?

Sadece sınav harcını yatırıp girmiyor muyuz? Oda 300-500 lira bir şeydir?

Hayır maalesef. Kursa yeniden yazılman şart yeniden kursa para vereceksin. Yazılı sınav ücreti hariç hepsini yeniden ödeyeceksin Kurs sınav nüfus müdürlüğü için harç.

6 ay önce B Ehliyetim varken A eklettim.
  • 1800 TL Kurs
  • 160 TL Direksiyon Sınavı ücreti
  • 715 TL Harç ücretleri

Geri
Yukarı