50000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
50000

ertwo

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:Ryzen 7 7840HS
Ekran Kartı:GeForce RTX™ 4070 8 GB
Ram:16GB
Günlük kullanım için ve oyun için gayet iyi bir bilgisayar arıyorum. Isınma ve ses olmaması daha iyi olur. Tam anlamıyorum bu işlerden.

Bütçe artmazsa;

Hem 30 serisi ekran kartı hem nitro 5.Önceki nesil bir laptop.Acer Nitro 16 ağırlığı dışında mükemmel bir makine.Eğer taşıma gibi bir derdin varsa TUF daha iyi olacaktır.Hem Thunderbolt (Type-C) portundan şarj da edebiliyorsun.Batarya kullanım süresi de oldukça uzun.

Hem 30 serisi ekran kartı hem nitro 5.Önceki nesil bir laptop.Acer Nitro 16 ağırlığı dışında mükemmel bir makine.Eğer taşıma gibi bir derdin varsa TUF daha iyi olacaktır.Hem Thunderbolt (Type-C) portundan şarj da edebiliyorsun.Batarya kullanım süresi de oldukça uzun.
16Gb Ram yeter mi peki SSD de düşük. Bu attığımın ne gibi eksi tarafları olur?

16 GB RAM yeter mi peki SSD de düşük. Bu attığımın ne gibi eksi tarafları olur?

16'nın şu an için yeterli olacağını düşünüyorum. Bir kontrol edin tam emin değilim ama boş slot varsa ileriye doğru yetersiz kaldığını hissettiğinizde yükseltme yaparsınız. SSD noktasında karıştırmıyorsam Nitro 16'nın boş bir M.2 slotu olacaktı. Yine yükseltilebilir.

Attığınız modelin eksi yanına gelecek olursak 30 serisi ekran kartı olması. Evet güç olarak belki denk olabilir ama teknolojiler bakımından 40 serisi çok daha iyi. Özellikle DLSS 3 ve Frame Generation ile.

Bu konularda uzman değilim. Benden daha bilgili kişilere de danışmanızı öneririm. Ama genellikle yeni nesil ürünlere yönelmeniz tavsiyemdir.Hatam olduysa affola.

Teşekkür ederim fikirleriniz için. Karar vermesi zor iş.

Geri
Yukarı