5000TL laptop tavsiyesi

Bütçe
5000
@Halil1324 Casper falan almasın. Berbat, çöp, rezalet bir ürün.
Abartma, günlük kullanım içinse makul. Parçaları birleştirseler de sizin de sizin yaptığınız bir şey yok. Adamlar en azından marka yapmış siz daha onu bile yapamıyorsunuz. Marka yapmak için harcadıkları para da çöp demek istiyorsunuz herhalde.
Firmayı savunmuyorum çalışanı da değilim.

Marka önemli değil önemli olan parçalar ve Nirvana'da gayet güzel parçalar var hem oyun oynar, tabii ki her oyunu High'da oynayacak diye bir şey yok.

Bu bir şey değiştirmiyor. Kasa kalitesi berbat. Her ay servise gitmek istiyorsa arkadaş Casper alsın. Ne düzgünlüğü olan bir marka ki. 5-6 yılda bozuluyor. Benim eski Acer laptopum bile hala dayanıyor. 6 mıydı 8 miydi hala iyi dayanıyor. Ne menteşe ne BIOS arızası. Hiçbir şeyi yok.
Kaliteli markalar:
Acer.
Lenovo.
ASUS.
HP.
MSI.
Gibi markalardır.

Eğer oyun oynayacaksanız Ryzen 5 3500U'lu bir laptop alın derim ben. Geçen gün 5500 liraya görmüştüm. Oynamayacaksanız da i5 10210U alabilirsiniz. R5 çoklu çekirdekte daha iyiyken i5 tek çekirdekte daha güçlü görünüyor. Tabii R5'in dahili GPU'su i5'ten yüzde 30-35 daha güçlü. R3 5300 liraya çok bence, onun yerine 200-300 daha verip R5 almak daha mantıklı.
Laptopta Casper'ı pek önermiyorum ben, onun yerine HP, Acer, ASUS vb. marka laptop almak daha mantıklı.
Düzenleme: Oyun oynanmayacaksa @Samotne Ciasteczka'un önerdiğini alıp geçin, 800 lira farka değmez diye düşünüyorum.
Düzenleme 2: R5 ve R3 işlemcilerin dahili GPU'ları Intel işlemcilerden çok daha iyi gözüküyor testlerde, karıştırmışım.

Bu yazıları yazdığım bilgisayar 10 yıllık. Sen daha bir arpa boyu yol gitmemişsin.

Bence kasayı kendileri üretmiyorlar. Zaten öyle.

Yok ben zaten yeni i3 10110U ya geçtim. Eski laptop hala çalışıyor ama.

inside.png

Soran arkadaş işletim sistemi kurabilir mi acaba?

Kurabiliyorum.
Casper kötü bir markadır. Onun yerine dediğimi alsın. Bilgisayarcıya kurdursun. Casper neden alınmamalı diye aratın. Okuyun sosyaldeki tüm konuları. Öyle karar verin. Casper rezilliktir, kötü sondur.

Casper o kadar kötü değil mini taşınabilir laptopum var yaklaşık 9.6 herhalde. 3 yıldır kullanıyorum hala çalışıyor.

Beni 3-4 yıl idare eder mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı