500GB internet kotası yeterli mi?

Ruzgar0

Hectopat
Merhaba, Kablonet akıllı sınırsız 100Mbps internet kullanıyorum. 100Mbps hızım akşam saatleri (19:00 - 00:00) arası 25Mbps hıza düşüyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda en ucuz 135 TL karşılığında 500 GB kotalı 100Mbps download 5Mbps upload paketine geçebiliyorum. Eğer 500 GB kotayı geçersem GB başına 50 kuruş alıyorlar. Sizce nasıl? Geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O sana bağlı, indirme yapıyorsan, oyun kuruyorsan kotayı gecme şansın olabilir, ki günümüz oyunlarında guncellemeler 2GB+ oluyor. (Fortnite, Apex, PUBG)

Merhaba, Kablonet akıllı sınırsız 100Mbps internet kullanıyorum. 100Mbps hızım akşam saatleri (19:00 - 00:00) arası 25Mbps hıza düşüyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda en ucuz 135 TL karşılığında 500 GB kotalı 100Mbps download 5Mbps upload paketine geçebiliyorum. Eğer 500 GB kotayı geçersem GB başına 50 kuruş alıyorlar. Sizce nasıl? Geçmeli miyim?

Eğer TürkNet'e geçebiliyor isen geçin. Aylık 75 TL ile 100Mbps internet ve kotasız. Soruya gelirsek. Bence yetecektir.

Geçen seneye kadar 100Mbps 500 GB kotalı kullanıyordum. İnterneti 4 kişi paylaşıyorduk. Eğer çok fazla download yapmıyorsan yetecektir. Ara ara kotayı aştığım zamanlar oldu. Kotayı aşarsan internet direkt gidiyor daha sonrasında istersen müşteri hizmetlerini arayıp ek kota alabilirsin yanlış hatırlamıyorsam 100 GB ek kota 24 TL idi.(Tabii bu bir 6 ay öncesi idi şimdi ki halini bilmiyorum, genel olarak memnundum taşındığım için internet değişikliğine gitmek zorunda kaldım)

Dostum tamam da sen neler yaparsın?

Oyun mu oynarsın, oynarsan ne oynarsın?
Upload mu yapacaksın, yaparsan ne yüklersin?
İndirme mi yapacaksın, indirirsen neler indirirsin?

Ben kendimden örnek vereyim;
Ben ve kardeşim LoL oynayan insanlarız, onun yanında bizim evde 7 kişi var ve altısı YouTube kullanır. (3 kişi aktif, 3 kişi arada)

Onun yanında 6 kişinin de sosyal medyası var (2 kişi aktif kullanıyor, 4 kişi normal düzeyde)

Aylık 300 GB falan harcıyoruz.

Şimdi soru şu;
Sen ne yapıyorsun?

Şimdi soru şu;
Sen ne yapıyorsun?
Evde internet kullanan tek kişi benim.
Günümün çoğu oyun oynayarak geçiyor.
Ayda 2-3 yeni oyun indiririm
Youtube ve Twitchte günlük 3-4 saat harcıyorum.

Eğer TürkNet'e geçebiliyor isen geçin. Aylık 75 TL ile 100Mbps internet ve kotasız
Kablonete taahütüm var ve Türknet altyapı sorguladığımda altyapım yok gözüküyor.

Evde internet kullanan tek kişi benim.
Günümün çoğu oyun oynayarak geçiyor.
Ayda 2-3 yeni oyun indiririm
Youtube ve Twitchte günlük 3-4 saat harcıyorum.

Kablonete taahütüm var ve Türknet altyapı sorguladığımda altyapım yok gözüküyor.
Evde 4 kişiyiz. Annem ve babam internette Youtube ve birkaç site dışında çok kullanmıyorlar interneti. Ama ben ve kardeşim günün çoğunu bilgisayar başında geçiriyoruz. 4 yıldır internetimiz var. Çoğu oyuna sahibim ve şöyle açıklayayım bir ay içerisinde BF1'i iki kere silip yükledim. Aklıma esen oyunu yüklüyorum alanım varsa. Açıkcası ben alacak olsam bana yeteceğini düşünüyorum. Sitesine girebilirsem size ayda ne kadar kullandığımızın resmini atacağım.
1611908434997.png

Düzenleme : Hortlatmışım haberim yok. Kusura bakmayın :/

Son düzenleme:

Geri
Yukarı