İnternet Zinciri AKK: İnternetin Kotasız Kotası!

AKK savunanlar var ya
Hala tek taraflı düşünüyorsunuz. Akk'yi adamlar fazladan para almak için koymuyor. 20 lira fark verip 1 ay fazlasıyla yetecek kotayı alabilirsin. Akk kalksa yine birşey değişmez, altyapı yetmediğinden hızlar berbat olur. Bunu basit şekilde anlatırsak devlet asgari ücretleri, memur ücretlerini karşılayamacağı kadar arttırırsa zamanla hazine eksilir ve kriz olur,ülke batar. Yunanistan buna örnek. Yılda iki defa çift maaş ve karşılayamacağı kadar ücret verdi, ülke battı. Şimdi maaşlarda kesinti yapılıyor, Çipras Merkel'in peşinde koşuyor. 3 mbit hız 5 mbit olsa daha iyi olur ve olabilicek birşey. Sanki internet şirketimiz varda akk'yi savunuyoruz. Demek ki bir sebebi varda söylüyoruz.

sanki aylık 10 TL ödüyor 10 mbit internete.

Sen kendi açından bakıyorsun bütçesi sınırlı olanlarda var. @Ziya Erkara nın dediği gibi sanki 10 TL ödüyorsun.
20 tl ödüyoruz. 20 liradan daha az olan varmı ? Sınırsız 10 mbit 50 gb akk. 20 lira fark verip çok daha fazla kotalı internet var.

Sen 20 TL ödüyorum diyorsun. Akk ve fiyat konusunda Ttnet için 50 GB akk üstü bir paket aldığında istenen fiyatlar hiç iç açıcı değil. Ve insanlara alt yapı diyip durmanın sadece kendini kandırmaktan başka bir cevap olmadığını bilmen lazım. Alınan onca yüksek fiyatlara rağmen şuanki alt yapının çok daha iyi olması lazımdı. Gelişmişlikten bahsedip insanları berbat bir hizmete rağmen yolduklarını düşünürsek verdiğin cevap bayağı bir komik oluyor. Aylık 107 TL verilen pakete bile kalkıp akk koyarsan aynı tepkiyi sana herkes verir. Bunun sözleşmesi bittiğinde istenen ücreti düşün bir de.

Ttnet ile yaşadığım sorunu çözemeyince yüzüme kapamıştı. Uydunetliyiz. Fiyatlar uygun, hizmet mükemmel ve sorununu çözemezlerse sözleşmeyi ücretsiz iptal edebiliyorsun. Uydunette yarı yarıya fiyat farkı var. Uydunette aldığın paketin hakkını veriyor ve bir sorun olduğunda aramadan hallediyorlar. Sizin sorununuz ttnet kaynaklı. Akk'yi kötü amaçlı kullanıyor ttnet, Uydunet ise akk'yi fiyatı kişiye özel kılıyor. Buda bizim yararımıza. Uydunet devlet firmasıdır.

İşte kendi ağzınla söylüyorsun. Ortada verilen ücreti haketmeyen hizmet mevcut. Ve kimse kusura bakmasın arayıp Uydunet gibi firmalardan alt yapı istenildiğinde zahmet edipte yardımcı olmuyorlar. Bir yere bakarak akk gereklidir demek mantıklı bir yaklaşım olmuyor maalesef. Aylık kullanımı 300 GB aşan bir geliştirici olarak akk beni tamamiyle zarara sokmakta. Ve gördüğüm bir çok geliştirici arkadaşda buna dahil.

Aylık kullanımı 300 GB aşan bir geliştirici olarak akk beni tamamiyle zarara sokmakta. Ve gördüğüm bir çok geliştirici arkadaşda buna dahil.
Siz bu durumda haklısınız. Ama benim sinir olduğum konu kampanyayı yazan arkadaşın yazdıkları. 4k film izlemek istiyor, keyif yapmak istiyor ama 99 lira vermekten kaçınıyor. Sizin ne tür zorluklarla karşılaştığınızı bilemem ama yazılım işinden para kazanan insanlar için lisanslı programların fiyatları önemli değil, 1 günde çıkartılacak para. Ama ögrenci olduğumdan bir programa 500 lira veremem. Burdada devreye dreamspark giriyor. Sizin işiniz için internet önemli bir parçaysa normal kullanıcılardan farklı bir tarife ve ücret gerekir. Sizin ve onların durumu çok farklı.
Uydunet her yerde yok ama olduğu yerlere fiber döşüyor. Eğer Türkiyeye yayılırsa ttnet iflas eder.

TTNet ile yaşadığım sorunu çözemeyince yüzüme kapamıştı. Uydunetliyiz. Fiyatlar uygun, hizmet mükemmel ve sorununu çözemezlerse sözleşmeyi ücretsiz iptal edebiliyorsun. Uydunette yarı yarıya fiyat farkı var. Uydunette aldığın paketin hakkını veriyor ve bir sorun olduğunda aramadan hallediyorlar. Sizin sorununuz TTNet kaynaklı. Akk'yi kötü amaçlı kullanıyor TTNet, Uydunet ise akk'yi fiyatı kişiye özel kılıyor. Buda bizim yararımıza. Uydunet devlet firmasıdır.
Kampanyada zaten TTNet için madem uydu netlisin bir sorunun yok neden savunma derdindesin anlayamadım doğrusu. Evet bizler hata yaptık TTNet almakta bazılarımız bilinçsizce TTNete geçti bazılarımızda aile büyüklerinin kurbanı oldu yok efendim ülke AKK kalkarsa batarmış şimdiye kadar olan şeylere batmadı da buna mı batacak ? neyse siyasete girmeyelim konumuz farklı. Atacağınız bir imza oda bir tık sanki ülke ekonomisi için mecliste tartışıyoruz :D

Kardeşim vallahi şaşıyorum. Teşbih sanatı ile hazineyi altyapıya, maaşıda akk'ye benzettim. Burdan çıkacak sonuç altyapının kullanımı karşılayamaması ve kimsenin verim alamaması.
Ttnet akk'yi kaldırırsa tüm firmalar rekabet edebilmek için kaldırır buda benim işime gelir. Ben birşeyi savunmuyorum ama kampanya internetin modemden çıktığını sanan bilgi düzeyiyle yazılmış. O isteklerini diğerleride yapsa avrupa ülkelerinin altyapısı bile yetmez. Bence akk aşınca hız 3 yerine 5 mpbs olmalı.

Bence siz ttnet'li olduğunuzdan dolayı soyuluyorsunuz ve firmanın akk'yi bu şekilde kullanmasının suçunu akk'ye kesiyorsunuz. Diğer internet sağlayıcıları akk'yi kullanarak herkese özel fiyat oluşturuyor. 20 tl ödüyorum diyorum soyuluyorsun diyorsun. Yazıları ve kampanyayı okumaya üşenmeyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı