500Mbps internet için 500TL verilir mi?

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar bu ay taahhüdüm bitiyor ve yeni bir internet bağlatacağım. Seçeneklerim aşağıdaki gibi, günlük kullanıcı için 100Mbps ve 500Mbps o kadar fark ettirir mi? Arada bir oyun indiriyorum, dizi falan izlerim ağırlıklı olarak ancak evde sürekli 4 hatta 5 cihaz interneti kullanıyor, Kablonet bu konuda çok sorun yaratıyordu. 500Mbps için 450TL vermeli miyim? Ayrıca verdikleri modemin kaliteli olması da önemli, oturma odasıyla internetin olacağı oda arasında biraz mesafe var.

TurkNet 100/8 300TL (taahhütsüz, zamlanma ihtimali mevcut.)
Kablonet 100/8 350TL (2 yıl taahhütlü)
Comnet 500/40 450TL (1 yıl taahhütlü)
Türk Telekom 500/20 500TL (2 yıl taahhütlü)
Netspeed 200/20 416TL (6 ay sabit fiyat)

Son düzenleme:
Altyapım TurkNet GigaFiber'i destekledigi icin 1000MBPS hıza 280TL falan veriyorum. O hızlara o parayı görünce üzdü. Alacağınız interneti kabloyla PC'ye bağlayıp kulllanacak mısınız? Sadece Wi-Fi ile telefonlar için mi?

Altyapım TurkNet GigaFiber'i destekledigi icin 1000MBPS hıza 280TL falan veriyorum. O hızlara o parayı görünce üzdü. Alacağınız interneti kabloyla PC'ye bağlayıp kulllanacak mısınız? Sadece Wi-Fi ile telefonlar için mi?
Hocam PC'ye kablo ile bağlı olacak.

100 ile 500 mbps arasındaki fiyat farkına bakacak olursak evet verilir. Aradaki fiyat farkı az çünkü.
Peki Türk Telekom mu tercih edilmeli Comnet mi?

Hocam PC'ye kablo ile bağlı olacak.

Kablo ile kullanacağınız için 100 bile yetebilir ama ileriyi düşünerek 500'de alabilirsiniz ama fiyat çok yüksek size kalmış.

Türk Telekom 500/200 500TL (2 yıl taahhütlü)
Burada 200 ile yazdığınız şey eğer upload hızının değeriyse diğer ihtimalleri düşünmeye gerek yok zaten. En mantıklı seçim bu olur. Ayrıca taahhüt süresinin uzunluğu da cabası. 1-1.5 yıl sonra vereceğiniz 500 lira muhtemelen gözünüze pek de gözükmeyecektir. Bu süreçte Türknet çok kez zam yer.

Burada 200 ile yazdığınız şey eğer upload hızının değeriyse diğer ihtimalleri düşünmeye gerek yok zaten. En mantıklı seçim bu olur. Ayrıca taahhüt süresinin uzunluğu da cabası. 1-1.5 yıl sonra vereceğiniz 500 lira muhtemelen gözünüze pek de gözükmeyecektir. Bu süreçte Türknet çok kez zam yer.
Hocam yanlış yazmışım çok pardon, 200 değil 20 olacaktı :D uploadla çok işim yok aslında, download daha önemli benim için. Bunun dışında ben de sizin dediğiniz gibi Türknet zam yiyeceğinden Türk Telekomu tercih etmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı