500TL Teleskop Önerisi

adev

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, bu aralar aşırı artan merakım sebebiyle maksimum 500-600TL amatör teleskop alasım var. Özellikle Ay, gezegenler ve biraz derin uzay gözlemlemek istiyorum.
Önerilerinizi bekliyorum :)

Ayrıca bilgili arkadaşlarımız varsa teleskop yanında hangi ekipmanları almam gerekebileceğini (Lens, tripod vs.), neler yapmam gerektiğini anlatabilirse çok sevinirim.
İyi forumlar.
(Dürbünler hakkında pek bir fikrim yok. Ancak teleskop kadar kaliteli olmayacaklarını düşünüyorum. Yanılıyorsam önerebilirsiniz.)

Alakalı bir yorumu da ekleyeyim;
"Başlangıç için iyi bir teleskopOn yaşındaki oğlum çok istediği için aldım. Almadan önce, konuya yabancı olduğum için epey bir araştırma yapmıştım. Celestron, bu hobiyi amatör veya profesyonelce yapan kişilerin başlangıç olarak tavsiye ettikleri markaların başında geliyordu. Bu modelin indirimde olduğunu görünce hiç düşünmeden aldım. Türkçe kullanma kılavuzu olmamasına rağmen resimli olarak montaj tarifi yapıldığından montajını yaparken hiç zorlanmadım. Oğlumla birlikte ayı ve üzerindeki detayları çok net bir şekilde gözlemleyebildik. Gerçekten görüntü kalitesi harika. "

Beğenmessen 15 gün içinde iade edebilirsin.
Dostum önerin için teşekkürler ancak ürün hakkında doğru düzgün bilgi yok. Neden almam gerektiği hakkında bilgi verebilir misin? Veya görüş açısı nedir, nasıl lensler çıkıyor kutudan vs.

"başlangıç için iyi bir teleskopon yaşındaki oğlum çok istediği için aldım. Almadan önce, konuya yabancı olduğum için epey bir araştırma yapmıştım. Celestron, bu hobiyi amatör veya profesyonelce yapan kişilerin başlangıç olarak tavsiye ettikleri markaların başında geliyordu. Bu modelin indirimde olduğunu görünce hiç düşünmeden aldım. Türkçe kullanma kılavuzu olmamasına rağmen resimli olarak montaj tarifi yapıldığından montajını yaparken hiç zorlanmadım. Oğlumla birlikte ayı ve üzerindeki detayları çok net bir şekilde gözlemleyebildik. Gerçekten görüntü kalitesi harika. "

Arkadaşın verdiği daha güzel biraz daha bütçe ayırıp onu alabilirsiniz.

"Başlangıç için iyi bir teleskopOn yaşındaki oğlum çok istediği için aldım. Almadan önce, konuya yabancı olduğum için epey bir araştırma yapmıştım. Celestron, bu hobiyi amatör veya profesyonelce yapan kişilerin başlangıç olarak tavsiye ettikleri markaların başında geliyordu. Bu modelin indirimde olduğunu görünce hiç düşünmeden aldım. Türkçe kullanma kılavuzu olmamasına rağmen resimli olarak montaj tarifi yapıldığından montajını yaparken hiç zorlanmadım. Oğlumla birlikte ayı ve üzerindeki detayları çok net bir şekilde gözlemleyebildik. Gerçekten görüntü kalitesi harika. "
Teleskop gayet güzel görünüyor. Lensler, görüş açısı falan da tatmin edici seviyede. Bunu alacağım galiba. Ancak daha iyisi olabilir düşüncesiyle konuyu açık bırakacağım. Çok teşekkürler :)
500 liraya çok iyi teleskoplar yok bütçene göre baktım
Ben zaten çok süper bir şey beklemiyorum doğrusu. Şimdilik Ay' ı detaylı görmem, biraz gezegen görmem yeterli. İlgin için teşekkür ederim :)

Teleskop gayet güzel görünüyor. Lensler, görüş açısı falan da tatmin edici seviyede. Bunu alacağım galiba. Ancak daha iyisi olabilir düşüncesiyle konuyu açık bırakacağım. Çok teşekkürler :)

Ben zaten çok süper bir şey beklemiyorum doğrusu. Şimdilik Ay' ı detaylı görmem, biraz gezegen görmem yeterli. İlgin için teşekkür ederim :)
O bütçe ile saturnü görürsün o da çok küçük fazla beklentin olmasın. Ancak Ayın üstündeki kraterleri filan görebilirsin 50 az ile

Başlangıç için teleskop almak yerine dürbün almanızı öneririm. İlk olarak teleskop kullanımı zannettiğiniz kadar kolay değildir, gözünüzün önünde olan Ay'ı teleskopla bulup gözlemlemeniz bile çok zor olabilir. Üstelik 500 TL bu iş için gerçekten düşük bir miktar, 500 liraya düşük kalite bir teleskop alacağınıza dürbün almanızı tavsiye ederim. Hem sizin için de daha faydalı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı