500TL'ye Phenom II X2 550 işlemcili bilgisayar alınmalı mı?

Yer
Konya
Hepiniz merhaba arkadaşlar, ikinci el bir sistem alacağım. Adamla anlaştım, pazarlıkla 500TL'ye indirdim. Sizce bu sistem alınır mı?
Satıcının açıklaması:
AMD Phenom II X2 550 işlemcili. 4 GB RAM. 500GB HDD. Zigmatek 500wat PSU güç kaynağı. Fan zigmatek kule tipi soğutucu. Cigabayt anakart modeli. GA-M785GT-UD3h ekran kartı yok dahili grafik birimi mevcut. Bir sorunu yok kullanmadığım için satıyorum ilk sahibiyim. Resimler de her şey var bakabilirsiniz.
Bu sisteme 4 GB RAM ve GT1030 gibi bir ekran kartı takmayı düşünüyorum Valorant ve Roblox gibi oyunları oynatır mı ve 500TL'ye değer mi?

Screenshot_20220822-183931.png

Not: Bu sistemi aldığımda OC yapabilir miyim? Sistem destekler mi?

Roblox zaten oynatır. Valorant için ise tam düşündüğün sistemin performansı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Roblox zaten oynatır. Valorant için ise tam düşündüğün sistemin performansı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam peki sistem 500TL'ye değer mi?
Ekran kartsız dahili grafik belleği ile oynatır mı Roblox?

Online oyunlar işlemciye daha fazla yüklenir ki o işlemci GT1030 olsun 750Tİ olsun bu kartları da tam besleyeceğine emin değilim. Bence en az 4 çekirdekli bir işlemci al X4 filan hem X2 ile Windows 10 da da rahat etmezsin.

Online oyunlar işlemciye daha fazla yüklenir ki o işlemci GT1030 olsun 750 Ti olsun bu kartları da tam besleyeceğine emin değilim. Bence en az 4 çekirdekli bir işlemci al X4 filan hem X2 ile Windows 10 da da rahat etmezsin.

Windows 10 kurmayı düşünmüyorum 8.1 kuracağım. Sizce 500TL'ye almaya değer mi peki?

500 lira için her türlü kar. İleride yükseltme yaparak rahatlıkla güncel oyunları oynayabilirsin.

Hocam anakart 16 GB RAM destekliyormuş amacım RAM'i 16 GB yapıp GT1030 GTX750 Ti benzeri bir ekran kartıyla işlemciye OC yapıp kullanacağım zaten PSU güzel sanırım 500W 80 Plus Bronze.

Siz ne düşünüyorsunuz @messinicocugu @Emma Stone @Yeniçocuk sizce alınır mı?

Son düzenleme:
Hocam anakart 16 GB RAM destekliyormuş amacım RAM'i 16 GB yapıp GT1030 GTX750 Ti benzeri bir ekran kartıyla işlemciye OC yapıp kullanacağım zaten PSU güzel sanırım 500W 80 Plus Bronze.
işlemciyi 4 çekirdeklı işlemci ile değiştirmen lazım hocam overclock yapsan bile 2 çekirdek kurtarmaz

Geri
Yukarı