500W PSU R5 1600 RX570'li sistemi besleyebilir mi?

_ Enes

Centipat
Evet arkadaşlar R5 1600 RX 570 sistem alacağım ama sistemde 500W güç kaynağı geliyor ve güç kaynağı değiştirilemiyor hazır sistem olduğundan. Sizce 500W yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anlamadınız galiba arkadaşa sordum güç kaynağının hangi model olduğunu siz niye gayet yeterli bilgi dediniz?
Tam atsaydı ürünün linkini anlaşılırdı sizin yazdığın yoruma bir karşı bir şey demedim.
bende Ryzen 5 1600 ve sapphire Radeon RX590 Pulse 8GB alıcam kasa bu besler mi yeterli olur mu?

80+ 550 Watt gayet yeterli kaliteli bir markadır.

Hocam anlamadınız galiba arkadaşa sordum güç kaynağının hangi model olduğunu siz niye gayet yeterli bilgi dediniz?
Bakın, dostumuz işlemcisini ve ekran kartını belirtmiş, dolayısıyla lazım olan güç kaynağı ve özellikleri belli. Onu kast ettim, yeterli bilgi olarak.

İkimizde aynı şeyi söylüyoruz. :) (y)

Bakın, dostumuz işlemcisini ve ekran kartını belirtmiş, dolayısıyla lazım olan güç kaynağı ve özellikleri belli. Onu kast ettim, yeterli bilgi olarak.

İkimizde aynı şeyi söylüyoruz. :) (y)
Anladım demek istediğinizi ama benim oradaki amacım onun alacağı sistemdeki güç kaynağı modelini öğrenmekti yoksa sıkıntı yok tabiki de. 😁

Güç kaynağının kalitesine göre değişir. Silver yada Gold ise sıkıntı çıkarmaz gibi. Ama ben olsam en az 600 650 Watt bir güç kaynağı seçerdim.

Hangi siteden alacaksınız hazır sistemi?
inventus
Belirtirseniz tam modelini güç kaynağının veya hazır sistemin linkini atarsanız yardımcı oluruz, bize hiç bir bilgi vermeden nasıl yardımcı olmamızı bekliyorsunuz?
İşlemci ve ekran kartini belirttim. Onun dışında 240gb m2 ssd 8gb 3000 mhz ram kullanacağım. gigabyte b450m s2h anakart. Güç kaynağı ise fsp 550w 80+ sertifikalı fakat güç kaynağını değiştirme seçeneği yok bu sistem için.

inventus

İşlemci ve ekran kartini belirttim. Onun dışında 240gb m2 ssd 8gb 3000 mhz ram kullanacağım. gigabyte b450m s2h anakart. Güç kaynağı ise fsp 550w 80+ sertifikalı fakat güç kaynağını değiştirme seçeneği yok bu sistem için.
Benim de RX 570 ve FSP marka 500 Watt güç kaynağım var gayet yeterli bir güç kaynağı benim ki 12V kanalın dan 456 Watt veriyor senin alacağın güç kaynağı zaten benim güç kaynağın dan bir tık daha iyi gayet yeterli FSP kaliteli bir markadır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı