500W PSU R9 270 kartı çalıştırmıyor

Caner Ayhan

Femtopat
Kuzenimden R9 270 2 GB 256 Bit kusurlu ekran kartı aldım. PC'sini sattı ekran kartı da duruyormuş öyle. Ekrana çizgiler geliyormuş, kusuru buymuş. Bende uygun PSU yoktu, gittim 500W Thermaltake 2. el PSU satın aldım fakat ekran kartı görüntü vermiyor. Acaba aldığım PSU 500W güç vermiyor mu yoksa dura dura ekran kartı iyice bozulmuş olabilir mi?

Kuzenimden R9 270 2 GB 256 Bit kusurlu ekran kartı aldım. PC'sini sattı ekran kartı da duruyormuş öyle. Ekrana çizgiler geliyormuş, kusuru buymuş. Bende uygun PSU yoktu, gittim 500W Thermaltake 2. el PSU satın aldım fakat ekran kartı görüntü vermiyor. Acaba aldığım PSU 500W güç vermiyor mu yoksa dura dura ekran kartı iyice bozulmuş olabilir mi?

PC çalışıyor ise PSU sistemi besliyordur, görüntü gelmiyorsa muhtemelen ekran kartı bozuk.

Sistem açılırken fazla güç tüketmez. Güç kaynağı bozuk değilse çalıştırması lazım. Monitörde ve görüntü kablosunda sorun yoksa büyük ihtimalle ekran kartı ölmüş. Ekrana çizgi geliyor demişsiniz. Bu sorun genelde ekran kartının ölmeye yakın olduğunu gösterir zaten.

Sistem açılırken fazla güç tüketmez. Güç kaynağı bozuk değilse çalıştırması lazım. Monitörde ve görüntü kablosunda sorun yoksa büyük ihtimalle ekran kartı ölmüş. Ekrana çizgi geliyor demişsiniz. Bu sorun genelde ekran kartının ölmeye yakın olduğunu gösterir zaten.

Tamiri mümkün değilmi hocam çok heveslendim bu ekran kartı için?
Öyle gidip PC parçalarına çok para harcamak istemiyorum sıfırını alacak kadar

Tamiri mümkün değilmi hocam çok heveslendim bu ekran kartı için?
Öyle gidip PC parçalarına çok para harcamak istemiyorum sıfırını alacak kadar
Tamir olabilir tabii ki ama bunu bilen birine göstermek lazım. Belki küçük bir işlem veya reballing ile yapılabilir. İşlemcinin dahili ekran kartı varsa onunla sistemi açmayı dener misiniz?

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

https://www.youtube.com/results?search_query=ekrankartı+fırınlama&aq=f

Denedim hocam o şekilde açılıyor ve elimde 2 tane 1GB ekran kartı da var. Şuanki PC DDR3 ve DDR2 olan pc de var elimde tüm imkanları denedim sonuç aynı. anakart ecs Gt41-r3 v1.0 - 2.40GHz quad core işlemci 4GB 1333MHz ram pekte işe yarar bi sistem değil ama eski sistemime göre iyi diyebiliyorum 4 gb ram daha ekleyebilirsem

Geri
Yukarı