500W Xilence XP500 PSU yeterli mi?

Anıl Yiğit

Hectopat
Arkadaşlar yıllar önce topladığım kasanın PSU sunu yeni toplayacağım bilgisayarıma takmak istiyorum ki yeni PSU'ya bütçe ayırmayayım diyorum. Marka modeli değerleri bu linkte Xilence - XN042 XP500R6 350 Watt Power supply, Performance C | XP500R6

AMD Ryzen 3700X ve RTX 2060 (super değil) XPG 8 GB D30 3000MHz RAM kuracağım sisteme bu PSU yeterli midir?
Linkte 350W diyor ama PSU 500W arkadaşlar anlamadım?

PSU calculator diye bir sistem varmış araştırıp buldum. Cooler Master'ın sitesinden kendi PC'me göre ayarlayınca Max 380W çıkıyor. Sitenin önerdiği PSU'lar 500W ile 550W ayrıca başka calculator sitelerinden baktım 350W-380W diyor onlarda 500W 550W PSU öneriyor?

PSU calculator diye bir sistem varmış araştırıp buldum. Cooler Master'ın sitesinden kendi PC'me göre ayarlayınca Max 380W çıkıyor. Sitenin önerdiği PSU'lar 500W ile 550W ayrıca başka calculator sitelerinden baktım 350W-380W diyor onlarda 500W 550W PSU öneriyor?

En az 500-550 Watt işinizi görür diyor. Kullanmak istediğiniz PSU'nun eski olduğunu söylemişsiniz, Xilence markasını tam olarak duymadım nasıl bir kalitede ürün çıkartıyor? Çok bilgim yok. Sistem yüke girdiği için emektar PSU'nuz çok zorlanabilir. Böyle bir sistemi 500W bir güç kaynağına teslim etmek haksızlık olur. Size tavsiyem XPG 650W Core Reactor.

En az 500-550 Watt işinizi görür diyor. Kullanmak istediğiniz PSU'nun eski olduğunu söylemişsiniz, Xilence markasını tam olarak duymadım nasıl bir kalitede ürün çıkartıyor? Çok bilgim yok. Sistem yüke girdiği için emektar PSU'nuz çok zorlanabilir. Böyle bir sistemi 500W bir güç kaynağına teslim etmek haksızlık olur. Size tavsiyem XPG 650W Core Reactor.
Xilence Türkiye de pek bilindik değil fakat yurtdışında en çok satılan PSU lardan. Zaten TR de varken almıştım. Kaliteli bir PSU Tayvan markası ayrıca ben eski kasamı çok kullanamadım hatta hayatımda 1 kere temizledim o da üstün körü tozları aldım o yüzden çok yorgun bir PSU olduğunu düşünmüyorum. RTX 2060 alacam dedim fakat bütçem yeterse yetmezse GTX 1650 alacağım. Bu kadar nazlandığımı düşünebilirsiniz fakat gerçekten PSU alacak param yok diğer parçaları almam lazım. 600-700TL PSU vermektense Ram alır bütçem rahatladığında yeni PSU alırım.

Geri
Yukarı