50Mbps TurkNet vs 100Mbps Türk Telekom

• Konuyu başlatan worcq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 158

worcq

Picopat
Merhaba. Yeni taşınacağım evde 2 adet altyapı destekleniyor. Biri 50Mbps biri 100Mbps. 50Mbps olan TurkNet 100Mbps olan ise Türk Telekom. Ben şahsen TurkNet alma taraftarıyım Speedtest verilerine baktığımızda aralarında açık ara fark var fakat şundan korkuyorum. Biz evde 3 kişiyiz. Toplam 4 cihaz kullanıyoruz. 3 telefon ve 1 adet bilgisayar. 3 telefonda genelde Instagram, TikTok, YouTube kullanılıyor. PC'de ise ben oyun oynuyorum. 50Mbps internet yeterli olur mu oyunlarda pingim çıkar mı?

Merhaba. Yeni taşınacağım evde 2 adet altyapı destekleniyor. Biri 50Mbps biri 100Mbps. 50Mbps olan TurkNet 100Mbps olan ise Türk Telekom. Ben şahsen TurkNet alma taraftarıyım Speedtest verilerine baktığımızda aralarında açık ara fark var fakat şundan korkuyorum. Biz evde 3 kişiyiz. Toplam 4 cihaz kullanıyoruz. 3 telefon ve 1 adet bilgisayar. 3 telefonda genelde Instagram, TikTok, YouTube kullanılıyor. PC'de ise ben oyun oynuyorum. 50Mbps internet yeterli olur mu oyunlarda pingim çıkar mı?

TurkNet ile Türk Telekom aynı altyapıyı kullanıyor nasıl Telekom'da 100 Mbps alıp TurkNet'te 50 Mbps alacağını düşünüyorsun?

Türknet'in 50 mbps verdiği her yerde Türk Telekom altyapısından verir yani bir sıkıntı yaşadığın zaman Telekom ekipleri gelir, altyapıyı telekom ekipleri iyileştirir. Bu durumda hizmet kalitesi bakımından Türk Telekomdan almak daha mantıklı.

Zaten TurkNet'te Türk Telekom altyapısından hizmet veriyor şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın goknet altyapı sorgulama.

Turktelekom al

Zaten TurkNet'te Türk Telekom altyapısından hizmet veriyor şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın goknet altyapı sorgulama.

1709657189375.png

Sonuçlar bunlar. Şundan korkuyorum şimdi Türk Telekom önceden kullanıyordum ve pingten oyun oynanmayacak kadar kötüydü 100ms altına düşmüyordu. Ondan TurkNet almak istedim.

1709657441328.png

1709657446068.png

TurkNet ve Türk Telekom 50Mbps olan TurkNet 100 olan Türk Telekom.

En fazla 50 Mbps alabilirsiniz 50 Mbps gayet ideal kablo ile oynarsanız herhangi bir ping olmaz.

Türk telekomdada 50 Mbps alabilirsiniz en fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı