512 GB M.2 SSD Tavsiyesi

Bütçe
800 850ye kadar çıkılabilir
Bir de dislike atıyorsunuz önerdiğiniz model çöp, DRAM'i yok. Ayrıca Pro modeli bu anakart ile uyumlu değil.

Öncelikle Pro modeli uyumlu ancak tam verim alamaz yine de ileride herhangi bir anakart upgradesinde işini fazlasıyla görebilecek bir SSD 400₺ fark var diye ekledim. Çöp bir SSD de değil eğer sizin görüşünüz öyleyse önermezsiniz olur biter. Ayrıca 980 düz modelinde doğrudur DRAM yok ancak DRAM olan modeller ile arasında herhangi bir Windows işlerinde 2 saniye - 3 saniye fark yaratıyor. Oyun açılışında - PC açılışında gözle görülebilir bir fark yok. Benim önerimi siz beğenmeyip dislike attınız bende sizin önerinizi beğenmedim dislike attım çekemediğiniz konu nedir?

Hocam şöyle önerilerimi yapayım.

Bütçenize göre Samsung 980 düz önerebilirim.

Eğer 400₺ fark verebilirseniz Pro modeli alabilirsiniz ki Pro'nun da yazma okuması 6900/5000 günümüz için fazlasıyla yeterli olacaktır.

980 fiyatına göre bayağı kötü bir SSD. DRAM yok bazı yazılımsal sorunları olduğunu duydum. 970 EVO Plus aynı fiyata çok daha iyi DRAM var ve daha uzun ömürlü. Ayrıca Pro olanı gen4 olduğu için anakarta takılır fakat o hızları alamazsınız yarısı kadar alabilirsiniz. O kadar para verip yarısı kadar hızları kullanmak saçma olur. Ha konu sahibi anakart yükseltecekse belki olur ama 2 3 sene yarı verimle kullanmak yine doğru olmaz oyun oynayan biri için 3000MB/sn fazlasıyla yeter zaten.

Öncelikle Pro modeli uyumlu ancak tam verim alamaz yine de ileride herhangi bir anakart upgradesinde işini fazlasıyla görebilecek bir SSD 400₺ fark var diye ekledim. Çöp bir SSD de değil eğer sizin görüşünüz öyleyse önermezsiniz olur biter. Ayrıca 980 düz modelinde doğrudur DRAM yok ancak DRAM olan modeller ile arasında herhangi bir Windows işlerinde 2 saniye - 3 saniye fark yaratıyor. Oyun açılışında - PC açılışında gözle görülebilir bir fark yok. Benim önerimi siz beğenmeyip dislike attınız bende sizin önerinizi beğenmedim dislike attım çekemediğiniz konu nedir?

DRAM olmayan ile DRAM'i olan arasında sadece performans farkı yok. Hızlı performans kayıpları ve sağlık sorunları yaşar kendim DRAM'siz SSD kullandığımdan gayet iyi biliyorum.

Ayrıca çekip çekememezlik ile de alakası yok. Eğer konu sahibinin yazdığını okursan içine Windows kuracak bende düz 980 işletim sistemi için çok kötü olacağı için dislike attım.

Arkadaşlar öncelikle baya bi yorum ve tavsiye gelmiş bunlar için teşekkür ederim. Onun dışında SSD'lerde DRAM denilen muhabbeti sizin yorumlarınızı okurken öğrendim. Benim ''bu nasıl'' diye attığım SSD'yi diğer konu başlıklarını incelerken diğer SSD'lere göre daha fazla ismini gördüğüm için sormuştum ama pek tavsiye edilmiyor sanırım. Sonuç olarak bütçeyi çok azcık arttırıp Samsung 970 Evo alacağım sanırım tavsiyeleriniz için teşekkürler. @Virtudex @N4X @Anna Karenina @yusufklncc @Damnman

Arkadaşlar öncelikle bayağı bir yorum ve tavsiye gelmiş bunlar için teşekkür ederim. Onun dışında SSD'lerde DRAM denilen muhabbeti sizin yorumlarınızı okurken öğrendim. Benim "bu nasıl" diye attığım SSD'yi diğer konu başlıklarını incelerken diğer SSD'lere göre daha fazla ismini gördüğüm için sormuştum ama pek tavsiye edilmiyor sanırım. Sonuç olarak bütçeyi çok azıcık arttırıp Samsung 970 EVO alacağım sanırım tavsiyeleriniz için teşekkürler. @Virtudex @N4X @Anna Karenina @yusufklncc @Damnman

Hayırlı olsun, :) En doğru kararı yapmışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı