512 GB SSD vs 960 GB SSD

Evet M.2 SSD'ler SATA'lardan daha uygun. Keşke M.2 slotum olsaydı.
Anakartım A320 m a Pro.

Pro Max modelinde vardı da sendekinde yokmuş. Aslında ekonomik olması için M.2'li bir anakart günümüzde şart. SATA ile M.2 SSD'ler benzer komponentler kullandığı için günün birinde SATA SSD'lerin üretimine tamamen elveda diyebilriz.

Pro Max modelinde vardı da sendekinde yokmuş. Aslında ekonomik olması için M.2'li bir anakart günümüzde şart. SATA ile M.2 SSD'ler benzer komponentler kullandığı için günün birinde SATA SSD'lerin üretimine tamamen elveda diyebilriz.

M.2 desteği olmayan anakarta bir aparat takılıyor ve M.2 SSD takılabiliyor fakat ne kadar güvenilir bilmiyorum.

M.2 desteği olmayan anakarta bir aparat takılıyor ve M.2 SSD takılabiliyor fakat ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Hiç denemedim ne desem yalan olur. Senin için en temizi şimdi SATA almak, ileride sistem yükseltmesi yaptığında da M.2'yi çekmek olur.

Onun kararını senin vermen lazım. O HDD gidici ise 960 daha yararlı olabilir.

HDD gidici gibi. Daha önce de konularını açmıştım inceleyebilirsiniz.

HDD gidici gibi. Daha önce de konularını açmıştım inceleyebilirsiniz.

960 al alabiliyorsan. Lazım olur.

Sistemimde 120GB SSD ve 1TB HDD var. HDD'de sıkıntılar çıkmaya başladığı için SSD alacağım fakat karar veremedim. HDD'deki programların kapladığı yerler bunlar. Sizce 1-1.2K civarı 960GB SSD mi alayım yoksa param cebimde kalsın, 512 GB SSD mi alayım?

Oyunlar hariç programların HDD'de kapladığı yer.

Eki Görüntüle 1838584

Oyunlar dahil programların HDD'de kapladığı yer.

Eki Görüntüle 1838585

120GB'lık SSD'de Windows kurulu. Ben şöyle düşündüm, param cebimde kalsın ve 512 GB alayım gerekli programları da 120GB'lık SSD'ye kurarım. Oyunları vs. de 512 GB'lık SSD'ye kurarım diye düşünüyorum fakat kararsızım.

İleride illa lazım olur 1TB alın daha iyi olur zaten fiyatı artar.

Geri
Yukarı