5200 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
5000

10furkan01

Decapat
Geçenlerde stokları biten Hypnotic 2680 hazır sistem yeniliklerle ve biraz da zam ile tekrar stoklara girdi.

Bütçem 5000 TL idi fakat zamdan sonra sistem 5200 TL olmuş. Bu parçalardan olusan bir hazır sistemi daha uyguna bulabilen var mı?

Yükseltme yapıldıktan sonra sistem:

AMD Ryzen 5 3600 Soket AM4 MPK İşlemci
Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4
XFX RX 5500 XT THICC II Pro 8 GB GDDR6
Adata XPG Gammix D30 8 GB (1x8GB) DDR4
James Donkey JD240 LE 240GB 2.5 SSD Disk

1-2 ay içerisinde RAM, SSD ve hardisk takviyesi yapacağım.

O Güç kaynağı çok kalitesiz ve o sisteme emanet edilmez. Ani elektrik kesintisinde patlayacak bir C4 kendisi. Ayrıca Kasa araştırmadım ama cam gibi duruyor havasız. SSD Sorun çıkarmaz ama kalitesiz bir marka ve tavsiye etmem. Onun yerine bunu alın. Elraenn Parva - inventus İşlemciyi Ryzen 5 3600 ekran kartı RX 580 ve RAM'i 16 GB yapın.

O güç kaynağı çok kalitesiz ve o sisteme emanet edilmez. Ani elektrik kesintisinde patlayacak bir C4 kendisi. Ayrıca kasa araştırmadım ama cam gibi duruyor havasız. SSD sorun çıkarmaz ama kalitesiz bir marka ve tavsiye etmem. Onun yerine bunu alın. Elraenn Parva - inventus işlemciyi Ryzen 5 3600 ekran kartı RX 580 ve RAM'i 16 GB yapın.

Bence o önerdiğin sistemde RX 580 yerine GTX 1650 Super seçmeli. Tabi ekleyebiliyorsa.

O Güç kaynağı çok kalitesiz ve o sisteme emanet edilmez. Ani elektrik kesintisinde patlayacak bir C4 kendisi. Ayrıca Kasa araştırmadım ama cam gibi duruyor havasız. SSD Sorun çıkarmaz ama kalitesiz bir marka ve tavsiye etmem. Onun yerine bunu alın. Elraenn Parva - inventus İşlemciyi Ryzen 5 3600 ekran kartı RX 580 ve RAM'i 16 GB yapın.
Parva da bulunan vento isimli kasaninda kronik ısınma sorununun olduğunu duymuştum bı bilginiz var mı?

Aslında başından beri parva almayı düşünüyordum fakat parva hakkında performansına göre çok pahalı olduğu söyleniyordu. Bende farklı seçeneklere yöneldim. Karşıma incehesap.com da bu sistem çıktı. Parva ilk çıktığında Hypnotic f/p anlamında daha öndeydi (bazı bileşenler hariç) daha sonra gelen zamlardan sonra f/p olmaktan çıktı. Parva ise o günden bugüne zam almadı ve bileşenlerinin kaliteli olması onu bu konuda çok daha iyi hale getirdiğini düşünüyorum.
Bence o önerdiğin sistemde RX 580 yerine GTX 1650 Super seçmeli. Tabi ekleyebiliyorsa.

1650s yapabilirim performans farkı rx 580 e göre ne kadar olur?

15-20 FPS Fark var ve sürücü sorunu yok. O Yüzden 1650 Super daha iyi bir model lakin TUF serisi soğutma sorunlu olduğu söylendiği için önermedim yoksa TUF 1650 Super modeli ile de alabilirsiniz. Özelleştirme ile R5 3600 yaptığınız zaman 2 kat daha iyi bir sistem oluyor.

5196 TL tutuyor bu sistem. 10100F'nin çıkmasını beklemenizi tavsiye ederim ben.

TUF serisi soğutma sorunlu olduğu söylendiği için önermedim.

Bu modelde soğutma sorunu yok.

TUF 1660S bakır boruya sahipken TUF 1660TI değil aradaki fark bu. Birkaç fark daha vardır ama ben göremedim.

TUF 1660S
Eki Görüntüle 696231

TUF 1660TI
Eki Görüntüle 696232

SSD sorun çıkarmaz ama kalitesiz bir marka ve tavsiye etmem.

LE modelinin sorunlu olduğunu söylüyorlardı.

15-20 FPS Fark var ve sürücü sorunu yok. O Yüzden 1650 Super daha iyi bir model lakin TUF serisi soğutma sorunlu olduğu söylendiği için önermedim yoksa TUF 1650 Super modeli ile de alabilirsiniz. Özelleştirme ile R5 3600 yaptığınız zaman 2 kat daha iyi bir sistem oluyor.

Bu sistemi alış amacım oyun oynamak değil. Tabikide oyun oynayacağım ama blenderdan da 3D modelleme ve kaplama(texture) yapiyorum. Aklımı karıştıran şey
rx580 de VRAM 8gb ve bant genişliği 256 bit
1650s de VRAM 4gb ve bant genişliği 128 bit
Bu durumda rx580 daha avantajlı olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı