Çözüldü 5299 Çin Yuanı kaç TL'dir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ZippoTurkey

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kalite Kontrol Sorumlusu
Merhabalar arkadaşlar, Çin'de müşterim var ve kendisi ile dün irtibata geçip bana ekran kartı araştırmasını söyledim. Bugün geri dönüş yaptı. Resimde görmüş olduğunuz ekran kartını gönderdi. Ben model olarak özellikle buna bakmasını söyledim. Fakat bu ürün kaç TL yapıyor?

WhatsApp Image 2021-10-22 at 10.42.05.jpeg

Çözüm
Yen ve Yuan aynı sembole sahip.

O yüzden siz yapınca tahminimce Yen olarak gösterdiği için 400 TL.

Yuan olarak 7987 TL yapıyor.
Başlığı ne yazmıştın?
Çin'den ekran kartı getirtmek diye yazmıştım yanlışmış demek ki moderatör uygun görmemiş :D
Çin'de kullanılan para birimi ile Japonya'daki kullanılan para birimin sembolü aynı olsa dair değerleri farklı. Çin'de Çin Yuanı diye geçerken Japonya'da Japon Yeni olarak geçiyor.
Öğrendiğim iyi oldu
www.xe.com sitesine bakabilirsiniz.
Benim çinli müşterim jd.com diye bir yer attı oradan bakıyorum.
Japon Yeni'nin ve Çin Yuanı'nın Unicode sembolü aynı olduğu için Google karıştırmış. Normal sembolleri şu şekilde:
Japon Yeni: 円
Çin Yuanı: ¥ / 元

Japonlar alfabelerine Çin alfabesinden harfler eklerken bu sıkıntı çıktı. Niye şimdiye kadar düzeltmedilder bilmiyorum. Ayrıca JP¥ ve CN¥ olarak da yazılabiliyorlar.
Güzel bilgi teşekkür ederim.
Yen ve Yuan aynı sembole sahip.

O yüzden siz yapınca tahminimce Yen olarak gösterdiği için 400 TL.

Yuan olarak 7987 TL yapıyor.
Aynen maalesef ben para biriminin ne olduğunu bilmediğim için sembolü kopyaladım 400 TL gibi bir komik fiyat çıkardı.

Eki Görüntüle 1195156
Sembolü bu şekilde gözüküyor ve başlığa göre yazınca da bu fiyat çıkıyor. Neresi saçma?

Arkadaşım uzatmaya devam mı edeceksin? Benim sorum başlıkta ki soru değildi. Konuda sorduğum üzere para birimi işaretini Google dayıya sorduğumuzda bu çıkıyor.

Ekran görüntüsü 2021-10-22 113140.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı