Çin Kapılarını Kapattı

Ball So Hard

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Lenovo IdeaPad 3 İşlemci: Intel Core i5-10210U Harici Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX130 Sistem: Windows 11 Home 22H2
Meslek
Freelancer
Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsünü neredeyse durdurmayı başaran Çin hükümeti, tüm ülkelere kapısını kapattı. Ülkeye 28 Mart sonrasında yabancı alınmayacağı açıklandı.

Özetle:
Çin Sars-Cov2'yi gruba ekledi.
Çin tüm dünyayı gruba ekledi.
Çin gruptan ayrıldı.

Bu konuda yargılanmalı. Virüsü yapmamış olabilirler ama biz çekiyorsak dünya da çeksin şeklinde ilerlediklerini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çin hükümeti bundan daha nasibini almadan kapıları kapatmamız gerekirken, hiç bir önlem almadık. Biz de keşfedilmiştir saklanıyordu büyük ihtimal. Alıştıra alıştıra söylediler, şimdi daha da yukarılara çıkar. 10.000 geçer vaka sayısı görürsünüz.
Küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi.
Keşke dertleri de küçük olsa. Dünya ülkelerini etkilemese.😆

Çin hükümeti bundan daha nasibini almadan kapıları kapatmamız gerekirken, hiç bir önlem almadık. Biz de keşfedilmiştir saklanıyordu büyük ihtimal. Alıştıra alıştıra söylediler, şimdi daha da yukarılara çıkar. 10.000 geçer vaka sayısı görürsünüz.

Keşke dertleri de küçük olsa. Dünya ülkelerini etkilemese.😆

Dünyanın başına daha önce de bela oldular :)
Trump'ı hiç sevmiyorum ama bu belaya Çin Virüsü demesini destekliyorum.

Dünyanın başına daha önce de bela oldular :)
Trump'ı hiç sevmiyorum ama bu belaya Çin Virüsü demesini destekliyorum.
Çin virüsü tabi dostum. Bizim ülkeden mi geldi? Kimin ülkesinden çıktı ise o sorumlu. Daha çıktığından itibaren, kapılarını kapatıp, sokağa çıkma yasağı vereceklerdi. Belirli şeyler yenilme yasağı konulup, tüketen kişiler ceza alıp, karantinaya alınmalıydı. İnsanlık olarak, ÖNEMSEMİYORUZ! Sonucu ile karşılaşmayınca.

@Yuuji hocam yeri değil ama bir şey soracağım, fikrinizi merak ediyorum.

Türkiye'de yapımı sürmekte olan Akkuyu Nükleer Santrali, yapımından 1 sene sonra Allah korusun bir patlama gerçekleşse, önünü toparlayamasak ve radyasyon yayılımı gerçekleşse.
GSM operatörleri, Twitter, Haber bültenleri vesaire #EvdeKalTR çağrısı mı yapacaklar/yapacağız? Ve sizce buna rağmen bu halk sokağa çıkacak mı? Radyasyon bu, 1 metre mesafe falan dinlemez.
Bu konu hakkındaki yorumunuzu çok merak ettim.

@Yuuji hocam yeri değil ama bir şey soracağım, fikrinizi merak ediyorum.

Türkiye'de yapımı sürmekte olan Akkuyu Nükleer Santrali, yapımından 1 sene sonra Allah korusun bir patlama gerçekleşse, önünü toparlayamasak ve radyasyon yayılımı gerçekleşse.
GSM operatörleri, Twitter, Haber bültenleri vesaire #EvdeKalTR çağrısı mı yapacaklar/yapacağız? Ve sizce buna rağmen bu halk sokağa çıkacak mı? Radyasyon bu, 1 metre mesafe falan dinlemez.
Bu konu hakkındaki yorumunuzu çok merak ettim.
O kadar riskli olsa bu işi yapacaklarını zannetmem. Ki olma ihtimali var diyelim. Gıdalar bu patlama gerçekleştiği andan itibaren biter. Herkes yığın yığın, stoklama yapar. Evlerden çıkamayız, hayalet ülke oluruz. 7581 TL alışveriş yapmışlar bu virüste çok büyük bir olay da sen düşün. Herkes kendini düşünüyor bu devirde. Umalım ki, gerçekleşmesin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı