5400 TL'ye 8. Nesil Intel PC Toplama

pshade

Decapat
Yazılım yapmak için kullanılmak üzere en fazla 5400 TL vereceğim bir kasa satın almayı düşünüyorum. Gerekli görülürse 100-200 TL daha artırabilirim.

İhtiyacım olan bileşenler:
  1. Kasa: Corsair Carbide Spec 04 Siyah-Kırmızı Bilgisayar Kasası Fiyatı)
  2. PSU: Önerinize ihtiyacım var. Az da olsa elektrik tüketimi konusunda verimli olmalı.
  3. Anakart: Tavsiyenize göre seçeceğim.
  4. İşlemci: i5 8400 düşünüyorum.
  5. RAM: 8+8 GB / 3000 MHz düşünüyorum.
  6. Ekran kartı: GT 1030 düşünüyorum.
  7. HDD: 500 GB olmalı, tavsiyenize göre karar vereceğim.
Acaba hangi siteden satın almamızı önerirsiniz? Sinerji'nin güvenilir olduğu konusunda yazılar okudum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım yapmak için kullanılmak üzere en fazla 5400 TL vereceğim bir kasa satın almayı düşünüyorum. Gerekli görülürse 100-200 TL daha artırabilirim.

2. PSU: Önerinize ihtiyacım var. Az da olsa elektrik tüketimi konusunda verimli olmalı.
Acaba hangi siteden satın almamızı önerirsiniz? Sinerji'nin güvenilir olduğu konusunda yazılar okudum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Amazon Türkiye'ye girmesiyle beraber oldukça güzel fiyatlara ürünleri bulabilirsiniz. Ben de bilgisayar topluyorum an itibariyle. Fiyat olarak Amazon referans alıyorum.

5400 TL verip sisteme 1030 eklemek? 1050 Ti olmalı o kart.

@Ali Ağa

Öncelikle teşekkür ederim hocam sistem öneriniz için.

Elimde SSD olduğu için yeni bir tane almayacağım. Güvenilir olduğu sürece her siteden bileşen alabilirim hocam. Yeter ki başımı ağrıtmasın.

Güç kaynağını bronze üstü almayı düşünüyorum. Konuyu açarken yazdığım mesaj saçma şekilde editlenmiş ve özellikle belirttiğim şeyler mesajdan çıkartılmış. Amaçlarını anlamadım.

Ram'i biraz daha yüksek seviye markalardan satın almayı düşünüyorum hocam. Ek olarak, yukarıda belirttiğim kasayı önerir misiniz?

@Sekan_Uçar

Teşekkür ederim hocam. Lakin düşük seviye ekran kartı ve yüksek seviye RAM'e ihtiyacım var.

@MERT-58

Bilgisayar bileşenleri kullanıcısına göre seçilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı