5400 TL'ye 8. Nesil Intel PC Toplama

Ben işin içinden çıkamadım. SSD var dedi arkadaş Ryzen 1800x işlemci gt 1030 ekran kartı ile öneride bulundum. Ekran kartı yetersiz denildi. Gt 1030'dan gtx 1050'ye çıktık. Nanokatalog'u beklemekten vazgeçip Ryzen 1700 Gtx 1050 sistem toparladım. Darboğaz yapar denildi ben pes ettim. Merakla önerileri bekliyorum. [emoji16]

Hocam GT 1030 takacaksanız direk bu bütçeye biz Ryzen 7 2700X ekleyip M2 SSD bir de 500 GB HDD koyalım yanına da ikinci el GTX 750 Ti falan takalım :) Bu bütçeye GT 1030 hakaret olur.
Anlatamadık arkadaşlara, yüzsüz gibi bir de bilmediğiniz konulara yazmayın diyor. Sanki biz programlama yapmıyoruz :)

@Sekan_Uçar
Peki nasıl bir darboğaz oluşturabilir?

@berk1937
Üstat kusura bakma. Yazılım bilgisayarı için yüksek ekran kartı gerekir; yüksek karta ihtiyaç duyulur dersen başka nasıl bir cevap bekleyebilirsin ki? :D
Bu mesajını yeni gördüm. Üstelik öyle bir şey söylemedim, tekrar oku istersen. "Yazılım" dediğin alan geniş bir alan. İçinde grafik barındıran da var, "Console" uygulamaları da. "Bash" programlama da var. Sen buraya gelip bilmediğin konulara yazma diyorsun, bilmesem yazmam zaten, neden yazayım? Unity ile "büyük" bir proje yapmaya çalış istersen 1030 ile. Veya Android Studio ile yüksek boyutlu grafik içeren "büyük" bir proje yapmaya çalış, anlarsın bu kadar parayı çöpe attığını. Üstelik 3B grafikler olmayacak mı? Gelecekte yetersiz gelecek bu bilgisayar sana. He bir de ne yapacağını bilmiyoruz ama yine de aynı fiyata büyük balığı alabiliyorken, neden küçük balığı alalım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kasaya uygun olan bildiğiniz güzel fan modelleri var mıdır?
Eki Görüntüle 334959
Oyun oynanmayacaksa çok böyle bir sistem olabilir PSU zaten birkaç yıl yeter taş gibi bir PSU'dur.
Cevabınız için teşekkür ederim hocam.
RAM, SSD Kısa zaman da para bulunca eklersiniz. Bu dolar bazında en iyisi hazır sistem, hazır Teknobiyotik sitesinde indirim varken.

Öneri: AMD Ryzen ™ 5 2600X 3.6GHz, GTX1060 6GB, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC
Oyuncu bilgisayarı aramıyorum hocam. Teşekkür ederim.
Anlatamadık arkadaşlara, yüzsüz gibi bir de bilmediğiniz konulara yazmayın diyor. Sanki biz programlama yapmıyoruz :)

Bu mesajını yeni gördüm. Üstelik öyle bir şey söylemedim, tekrar oku istersen. "Yazılım" dediğin alan geniş bir alan. İçinde grafik barındıran da var, "Console" uygulamaları da. "Bash" programlama da var. Sen buraya gelip bilmediğin konulara yazma diyorsun, bilmesem yazmam zaten, neden yazayım? Unity ile "büyük" bir proje yapmaya çalış istersen 1030 ile. Veya Android Studio ile yüksek boyutlu grafik içeren "büyük" bir proje yapmaya çalış, anlarsın bu kadar parayı çöpe attığını. Üstelik 3B grafikler olmayacak mı? Gelecekte yetersiz gelecek bu bilgisayar sana. He bir de ne yapacağını bilmiyoruz ama yine de aynı fiyata büyük balığı alabiliyorken, neden küçük balığı alalım?

"Üstat" kelimesini geri alıyorum. Bir önceki mesajında dediğin gibi "iyi konumlarda" karşılaşmak dileğiyle. Hiç ümidim yok ama :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı