55-60 bin TL dizüstü bilgisayar önerisi

Bütçe
55-60 bin TL
Ben ürün için iade talebinde bulundum arkadaşlar. 14 gün, koşul göstermeksizin iade hakkımız var. 1 hafta yeni dolmuştu sorun çıkarmazlar sanırım. Bir üst modelini alacağım.

Ben ürün için iade talebinde bulundum arkadaşlar. 14 gün, koşul göstermeksizin iade hakkımız var. 1 hafta yeni dolmuştu sorun çıkarmazlar sanırım. Bir üst modelini alacağım.
Bence bir kişi alırsa fiyatı direk artabilir o yüzden risk alacaksınız...ve tekrar 4080 almak istediğinizde 65 binden almak zorunda kalacaksınız.

Bende dün servise yolladım, batarya sorunundan dolayı, bende pil dolu olduğu halde kritik pil seviyesi diye garip hatalar veriyordu, teknik destek her şeyi yaptı uzaktan düzelmedi göndermemi söylediler bakalım ne çıkacak.

arkadaşlar bende bunu aldım ama daha gelmedi sizce iade edip omen mı almalıyım?

siz 4090 olan versiyonunu mu alacaksınız?

İşlemci ve RAM hızı farkı var. Şahsen ben Omen'i alırdım ama oda yükseldi. Biz 57bin TL'den aldık.

Evet, sizin attığınız ile aynı hemen hemen ama RTX 4090 var.

İşlemci ve RAM hızı farkı var. Şahsen ben Omen'i alırdım ama oda yükseldi. Biz 57bin TL'den aldık.

Evet, sizin attığınız ile aynı hemen hemen ama RTX 4090 var.

Arkadaşlar ben bilgisayar mühendisiyim ve laptoplar ile uğraşmayı seviyorum. 😀 Bazı şeyleri anlatmam lazım.
Şimdi Omen 17'nin içini inceledim.
- SSD'nin ısınma sebebi ısı borusunun SSD'nin dibinden geçmesi diye düşünüyorum. Bu tasarım hiç iyi olmamış maalesef. Normalde SSD sıcaklıkları Monster'da bile 33-50 arasında gider gelir. Bu bakımdan Omen'daki sıcaklık SSD'de aşırı yüksek. SSD'lerin ömrünü bu sıcaklık hızlıca tüketir.
- Sıvı termal macun yok. Bu bilgi yanlış ise beni düzeltin.
- 4090 veya 4080 bir kart için 2 fan kullanılmasını hiç mantıklı bulmadım. Diğer markalarda bile en az 3 fan kullanıyorlar.
- Ekranın 300 nit olması beni düşündürüyor.
- Sıcaklıklar kasanın üstüne yansıyor deniyor.
- Fanların sesi yüksek.
- İlk başta Omen 17 cihazımız tahminimce maksimum 1 sene kadar iyi gidecek ve birden sıcaklıklar artmaya ve anakartı elimize almaya başlayacağız diye düşünüyorum.
Omen daha önce tecrübe ettik ve kullananların cihazlarını da inceledim. Sıcaklıklar yüksek ve fan sesi yüksek geliyor. Yeni seri de neden kasa hala aynı anlamadım. Beni aydınlatın lütfen.

Son düzenleme:
@NecipReis
Bende çok anlamam ama kullandığım kadarıyla cevaplayabilirim.
- SSD sıcaklığı 50 derecenin üzerine çıkmadı şuan 37 derece diyor mesela
- Liquid metal yok evet.
- Ekran kartı sıcaklığında ben hiçbir problem yaşamadım. Daha çok ısınan işlemci. 3 fan kullanılan sistemlerde işlemci soğutmasına da etkisi varsa o fanın gayet iyidir.
- Ekran parlaklığı benim için yeterli geldi, 500 nit olsa ne olacak ekrana bakarken gözlerim yaşarsın istemem. Bunu da oyun harici %80 parlaklıkta kullanıyorum. Ayrıca bir test videosunda kontrast oranı çok iyi çıkmıştı bu ekranın, verdiğiniz paraya göre çok iyi diyordu.
- Harici klavye mouse kullandığım için hiç ellemedim neredeyse.
- Performans moduna alınca fan sesi çok yüksek evet.

Fan sesi Max'ta gerçekten yüksek ama MSI MAG CoreLiquid C240tan daha iyi performans veriyor ilginç bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı